اعمال فشار آمریکا به هند برای عدم همکاری اقتصادی با ایران

اعمال فشار آمریکا به هند برای عدم همکاری اقتصادی با ایران
بازدید 135 زمان 2017/06/10 کد خبر 7807

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  پایگاه خبری «ایندین اکسپرس» به نقل از مقامات هند گزارش داد که شرکت‌های …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  پایگاه خبری «ایندین اکسپرس» به نقل از مقامات هند گزارش داد که شرکت‌های غربی به دلیل ترس از مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا از تامین تجهیزات شرکت‌های هند در توسعه بنادر ایران خودداری می‌کنند.

در پی امضای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران شرکت‌های هند توافقی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را برای توسعه بندر چابهار با ایران امضا کرده‌اند.

ایندین اکسپرس نوشت: بندر چابهار به دلیل قرار گرفتن در خلیج عمان و دسترسی آسان به تنگه هرمز یک موقعیت راهبردی برای هند ایجاد می‌کند و این کشور قصد دارد از طریق این بندر به آسیای مرکزی و افغانستان حمل و نقل ایجاد کند که این امر باعث به حاشیه رفتن پاکستان به عنوان رقیب دیرینه هند خواهد شد. 

این پایگاه خبری در ادامه به نقل از دو مقام دولتی هند توسعه بندر چابهار را بزرگترین پروژه برون مزری این کشور معرفی کرده و نوشت: شرکت دولتی هند که در حال توسعه بندر چابهار است در انتظار تأمین کننده تجهیزات مانند جرثقیل و لیفتراک است.

در ادامه این گزارش آمده اتست: گروه مهندسی «لیبهر» سوییس و نیز یک شرکت فنلاندی به شرکت هندی «ایندیا پورتز گلوبال»، که تخصص آن ساخت اسکله در آبهای عمیق است» اعلام کرده‌اند که به دیلیل ترس از مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا قادر به تأمین تجهیزات مورد نیاز این شرکت در پروژه بندر چابهار نیستند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اعمال فشار آمریکا به هند برای عدم همکاری اقتصادی با ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات