روابط دوحه با تهران، دلیل قطع رابطه عربستان با ما نیست

روابط دوحه با تهران، دلیل قطع رابطه عربستان با ما نیست
بازدید 499 زمان 2017/06/13 کد خبر 7910

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر اعلام کرد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر اعلام کرد رابطه بین ایران و قطر دلیل عربستان برای قطع رابطه دیپلماتیک با ما نیست.

وی تصریح کرد که رابطه و همکاری دوحه-تهران همچون رابطه و همکاری با دیگر کشورهای دنیا بوده و همکاری با تهران بیش از همکاری دیگر کشورهای عربی با ایران نیست.

وزیر خارجه قطر در ادامه تصریح کرد که اگر به دلیل همکاری با تهران باید با کشوری روابط قطع شود، امارات متحده عربی دومین شریک تجاری ایران به شمار می‌رود.

محمدبن عبدالرحمن آل ثانی  در خصوص میانجی‌گری کویت خاطرنشان کرد که برخی کشورهای اروپایی و آمریکا از میانجی‌گری کویت برای حل بحران میان کشورهای خلیج‌فارس حمایت کرده‌اند.

وزیرخارجه قطر ادامه داد که اتهام‌های عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین علیه قطر متناقض بوده و قطر این حق را دارد که از آن‌ها بخواهد ادعاهای خود را به اثبات برسانند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه روابط دوحه با تهران، دلیل قطع رابطه عربستان با ما نیست

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات