حملات سایبری از آمریکا به روسیه هر روز ثبت می شود

حملات سایبری از آمریکا به روسیه هر روز ثبت می شود
بازدید 116 زمان 2017/06/15 کد خبر 8008

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین از حمله روزانه هکرهای آمریکایی به سایت اینترنتی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین از حمله روزانه هکرهای آمریکایی به سایت اینترنتی رئیس جمهوری روسیه خبر داد.
پسکوف گفت: پایگاههای اینترنتی سازمان های دولتی روسیه از جمله کاخ کرملین هر روزه مورد حمله هکرهای آمریکایی قرار می گیرد.
 
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نوشت: حملات سایبری از آمریکا به روسیه هر روز ثبت می شود و سایت رئیس جمهوری نیز یکی از اهداف حمله های سایبری آمریکایی می باشد.
 
پسکوف در همین حال گفت که مقام های روسیه معتقد نیستند، پشت حمله های سایبری به روسیه، دولت آمریکا قرار دارد.
 
اواخر اردیبهشت ماه نیز، پایگاههای اینترنتی چند سازمان دولتی روسیه مورد حمله گسترده هکرهای آمریکایی قرار گرفت و فعالیت این سایت ها برای مدتی مختل شد.
 
فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه روز ۲۴ اردیبهشت ماه در بیانیه ای فیس بوکی نوشت: انجام چنین حمله هکری گسترده ای از یک یا چند مرکز که با یکدیگر در ارتباط بودند، بی سابقه و همچنین پدیده ای خطرناک و نگران کننده است. در واقع تهدیدی مستقیم برای مراکز حیاتی جامعه محسوب می شود و بشریت را در برابر تروریسم سایبری قرار داده است.
 
شرکت امنیت سایبری «آواست» نیز اعلام کرد که تاکنون ۵۷ هزار هدف حمله این ویروس را در کشورهای مختلفی از جمله روسیه، اوکراین و تایوان شناسایی کرده است.
ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا نیز بطور همزمان اعلام کرد که این آژانس پشت صحنه حمله سایبری جهانی قرار دارد که تا کنون ۷۴ کشور را مورد حمله قرار داده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه حملات سایبری از آمریکا به روسیه هر روز ثبت می شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات