ترجیح می‌دهم شیعیان و سنی‌ها همدیگر را بکشند

ترجیح می‌دهم شیعیان و سنی‌ها همدیگر را بکشند
بازدید 93 زمان 2017/06/17 کد خبر 8030

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «دینا روراباکر»، قانونگذار ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا که چندی پیش با …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «دینا روراباکر»، قانونگذار ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا که چندی پیش با حمایت از حملات گروه تروریستی داعش در تهران جنجال‌ساز شده بود، در بیانیه‌ای که برای توضیح درباره آن اظهاراتش منتشر کرده گفته ترجیح می‌دهد شیعیان و اهل تسنن یکدیگر را بکشند. 

 
«روراباکر» نوشته است: «بیانات اخیر من درباره تروریسم در خاورمیانه باعث برخی واکنش‌های شدید شده است، بنابراین امیدوارم که برخی توضیحات بتواند عده‌ای از منتقدان من را آرام‌تر کند.»

 
این نماینده کنگره آمریکا نوشته است: «من با استفاده از زور علیه شهروندان غیرمسلح مخالف هستم، صرفنظر از اینکه چه کسی قربانی است و چه کسی در حال انجام قتل است.»

 
در ادامه این بیانیه آمده است: «من با قربانیان نگون‌بختی که در روز حمله داعش به ساختمان پارلمان ایران یا حرم (امام) خمینی مراجعه کرده بودند ابراز همدردی می‌کنم. این تلفات من را غم‌زده می‌کند و آنها شایسته همدردی تمامی انسان‌های شرافتمند جهان هستند.»

 
«روراباکر»، علی‌رغم این در بخش‌های دیگر بیانیه با الفاظ هتاکانه به بخش‌های مختلف ساختار حاکمیت ایران حمله کرده و نوشته که پارلمان ایران یک پارلمان مستقل و دموکراتیک نیست. 

 
نماینده کنگره آمریکا اضافه می‌کند: «اما هنگامی که بحث به موضوع تروریست‌های سنّی یا شیعه می‌رسد من ترجیح می‌دهم که آنها یکدیگر را هدف قرار دهند تا قربانیان دیگر، به خصوص شهروندان بی‌گناه و آمریکایی‌ها را.»

 
توضیحات نماینده ایالت کالیفرنیا در حالی منتشر شده‌اند که او هفته گذشته به صورت علنی از فواید حمله تروریستی به پارلمان ایران سخت گفته بود. 

 
«روراباکر» پنجشنبه هفته گذشته در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «اخیراً شاهد حمله به ایران بوده‌ایم و حاکمیت ایران معتقد است که نیروهای سنی آنها را هدف حمله قرار داده‌اند. من می‌خواهم این نکته را مطرح کنم و ببینم شما چه فکر می‌کنید. آیا این خوب نیست که در نهایت کاری کنیم که آمریکا از سنی‌هایی حمایت کند که به حزب‌الله و شیعه‌هایی که برای ما تهدید هستند، حمله می‌کند؟ آیا این اقدام خوبی نیست؟»

 
نماینده کنگره آمریکا اضافه کرد: «اگر خوب است، شاید ترامپ بتواند این را راهبردش قرار دهد که با توجه به اینکه دو سازمان تروریستی در کار هستند، از یک گروه علیه گروه دیگر حمایت بکند.»

 
 وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «شاید این ایده مناسبی باشد که ما کاری کنیم که تروریست‌های رادیکال مسلمان با یکدیگر درگیر باشند.» 

 
وی بعد از انتشار گسترده اظهاراتش در رسانه‌های مختلف بین‌المللی، روز یکشنبه ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در بیانیه‌ای تلاش کرده مواضعش را معتدل‌تر نشان دهد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترجیح می‌دهم شیعیان و سنی‌ها همدیگر را بکشند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات