ماجرای پُست برقی که دیشب در اهواز آتش گرفت

ماجرای پُست برقی که دیشب در اهواز آتش گرفت
بازدید 513 زمان 2017/06/18 کد خبر 8072

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شب گذشته یکی از پُست های برق اصلی شهر اهواز دچار آتش سوزی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شب گذشته یکی از پُست های برق اصلی شهر اهواز دچار آتش سوزی شد و بروز این حریق موجب شد تا بخش قابل توجهی از شهر اهواز در خاموشی فرو رود.
ماجرای پُست برقی که دیشب در اهواز آتش گرفت

پیش از این نیز در روزهای اخیر، برخی تماس های مردمی از نقاط مختلف کلانشهر اهواز با خبرگزاری تسنیم، حاکی از قطعی های پراکنده و گاه یک تا دو ساعته در برخی از مناطق این شهر بود.

«محمود دشت بزرگ» مدیرعامل برق منطقه‌ای استان خوزستان با اشاره به خاموشی‌های اخیر در این استان گفت: گرمای شدید هوا باعث شد تا شب گذشته پست اهواز ۳ (سپیدار) دچار حریق شده و حدود ۱۰۰ مگاوات خاموشی در استان رقم بخورد اما با تلاش مداوم همکاران در حال حاضر هیچ‌گونه خاموشی ناشی از این حادثه در استان نداریم.

وی ادامه داد: از هفته گذشته هشدارهای مکرری از سوی اداره هواشناسی مبنی بر افزایش درجه گرمای هوا به ۵۰ درجه سانتیگراد به دست ما رسید که پیش بینی‌ها نیز تحقق یافت و متناسب با آن پیک بار مصرف در استان به اوج رسید.

وی افزود: روز چهارشنبه گذشته ۲۴ خرداد پیک بار مصرف استان به ۷ هزار و ۸۸۶ مگاوات رسید، این در حالی است که اوج بار مصرف برق در استان در سال گذشته ۷ هزار و ۸۵۸ مگاوات بوده که در مردادماه اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد که به طور متوسط ۱۲ درصد پیک مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته در خردادماه رشد داشته است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: گرمای شدید هوا باعث شد تا بالای ۹۵ درصد و حتی در برخی نقاط ۱۰۰ درصد از ظرفیت بارگیری تجهیزات و پست‌های برق استان استفاده شود.

وی تأکید کرد: تداوم این روند باعث افزایش فشار بر روی تجهیزات شده و باعث شد تا ساعت ۲۲ دیشب پست اهواز ۳ (سپیدار) دچار آتش سوزی شود.

وی گفت: این آتش سوزی باعث شد تا حدود ۱۰۰ مگاوات خاموشی در شبکه برق استان رقم بخورد که البته با اطفای حریق و بارگیری ۴۵ مگاوات و گرفتن حدود ۳۰ مگاوات از شبکه توزیع بخش قابل توجهی از خاموشی‌ها رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با انتقال ترانس و سایر تجهیزات به محل حادثه توانستیم امروز رأس ساعت ۱۱ کل خاموشی استان را رفع کرده و در حال حاضر شرایط را به حالت نرمال برگردانیم.

دشت بزرگ تأکید کرد: با هماهنگی‌هایی که با ستاد بحران استانداری انجام شده امروز کل ادارات استان رأس ساعت ۱۳ و فردا نیز رأس ساعت ۱۲ تعطیل می‌شوند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ماجرای پُست برقی که دیشب در اهواز آتش گرفت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات