امنیت غذایی از امنیت نظامی و اجتماعی جدا و تفکیک پذیر نیست/ فقر فرهنگی و مادی راه نفوذ دشمنان است

امنیت غذایی از امنیت نظامی و اجتماعی جدا و تفکیک پذیر نیست/ فقر فرهنگی و مادی راه نفوذ دشمنان است
بازدید 84 زمان 2017/06/20 کد خبر 8148

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در مراسم سالروز تشکیل سازمان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در مراسم سالروز تشکیل سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ، اظهار کرد:خدا را شاکریم خون شهیدانی همچوم طهرانی مقدم باعث سرافرازی این نظام شد و قدرت مهندسی بسیجیان را به رخ جهانیان کشید و این حرکت بار دیگر عزمت انقلاب اسلامی را در جهان نشان داد و دشمنان اسلام بیش از ساعت هاست خفه قان گرفته اند و جرات جسارت و ابراز وجود را ندارند.

وی افزود: اوایل انقلاب وجود ضعف های انقلاب در قشر ضعیف جامعه خودش را نشان می داد لذا آنجایی که استکبار و دشمنان نظام می توانند رخنه کنند همیشه در فقر فرهنگی و مادی بود که چگونه از این راه مسیر را برای خود باز کنند و حرکتی را در راستای ضربه زدند انجام دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان بیان داشت: حرکت انقلاب اسلامی به گونه ای تداعی شد که دو قطب شرق و غرب در یک شوک اجتماعی به سر می برند و انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره)حرکتی را آغاز کرد و در این شرایط دشمن نقاط روستایی را انتخاب کرد تا بتواند حرکت را از داس و تیشه به دستان آغاز کند و تغییر ایدولوژی به وجود آورد.

مهاجر یاد آور شد: در آن روزها بود که کرسی های آزاد اندیشی که شهید بهشتی ها در دانشگاه ها ایجاد کرده بودنند باعث شور و حالی شده بود که جوانان انقلابی ما در دسته های ۱۰الی۱۵ نفره به سمت روستاها حرکت کردند که بتوانند کار فرهنگی و اقتصادی کنند لذا این طرح پا می گیرد و امام (ره) در ۲۷ خرداد ۵۸ دستور تاسیس رسمی جهاد سازندگی را صادر می کند. که در کنار دانشجویان مسلمان بچه های حزب اللهی بتوانند به روستاها کمک کنند.

وی گفت: این روزهایی که بحث اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری مطرح می شود و اشتغال روستایی و درآمد روستایی مد نظر قرار می گیرد تازه درک می کنیم که آن زمان حضرت امام راحل با چه دید بازی این فرمان را صادر می کنند و چگونه به جامعه مخاطب مردمیت می دهند که باید در روستاها کار اقتصادی کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان افزود: امام در فرمایشاتشان می فرمایند هر بذر و هر نهالی که در روستاها کاشته شود مانند بذر و نهالی از انقلاب در قلب روستاییاناست که انقلاب را در روستا ریشه می دواند.

مهاجر با بیان اینکه تمام اهدافی که برای جهاد سازندگی در نظر گرفته می شود اگر بررسی کنید درست شبیه اهدافی است که برای اقتصاد مقاوتی طراحی شده است، گفت: ضرورت بی نیازی روستا و توسعه تعاون مد نظر ما است و در کنارشان فرهنگ ایثار امری مهم تلقی می شود.

به گفته وی؛شرایط فعلی شرایط بسیار حساسی است امنیت غذایی از امنیت نظامی و اجتماعی جدا و تفکیک پذیر نیست اگر امروز ابرقدرها نمی توانند به ایران حمله کنند غیر از فرمانی که برای اقتصاد مقاومتی و خود اتکایی برای کشورمان به وجود آمده است چیز دیگری نیست لذا آن خود اتکایی است که در شب گذشته موشک های بچه های بسیجی را شلیک شود و به هدف بخورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان تاکید کرد: امروز وظیفه شما وظیفه سنگینی است حرکت بسیجی وار ما باید به سمت و سویی باشد که خلاء عمکردی و خلاء آگاهی و تفکر را در کشاورز جبران کند ما باید اطلاع رسانی و ترویج کنیم تا بتوانیم در این حوزه از جهاد موفق شویم.

مهاجر اظهار داشت: امروز در استان ما دارد اتفاقی می افتد که چوبش را در چند سال آینده فرزندان ما خواهند خورد ما حداکثر آبی که داریم ۴/۲ دهم میلیارد است ما خلاء عملکردی در الگوی کشت داریم که باید با همدیگر این مهم را مرتفع کنیم لذا ما نمیتوانیم با منابع پایه به این صورتی که عملیاتی و برخورد می شود این روند را ادامه و در روستا سازگاری ایجاد کنیم و اگر قرار باشد وظیفه خود را انجام دهیم در راستای حفظ منابع پایه باید برنامه ریزی کنیم.

وی گفت: فرصت استثنایی است که ما بتوانیم بسیجیان را در کنار مهندسین ناظر و کارشناسان پنبه همسو کنیم و نقاطی که ضعف داریم و یا توانایی نداریم به هم انتقال دهیم اگر قرار باشد پروژه خوداتکایی دانه های روغنی به هدف برسد باید دست به دست هم دهیم و اگر قرار باشد خاک خود را حفظ کنیم تا خاک کشاورزی داشته باشیم باید الگوی کشتی داشته باشیم تا بتواند یک چرخه قابل قبولی از زیست محیطی برای خاک فراهم کنیم و این توسط شما مهندسین بسیجی امکان پذیر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان خاطرنشان کرد: در این بدنه شما بسیجیان یاران خود را پیدا و به حرکت در بیاورید و بسیجی حرکت کنید و ساعت کار نشناسید لذا اگر غیر از این عمل کنیم بسیجی و رهرو خط امام و مقام معظم رهبری نیستیم چون جامعه ما امروز نیاز به یک حرکت مضاعف دارد لذا ما در یک قوانین در هم تنیده شده گیر کردیم و یک حرکت بسیجی می تواند این مسیر را باز کند و به هدف برسد وگرنه امکان پذیر نیست.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه امنیت غذایی از امنیت نظامی و اجتماعی جدا و تفکیک پذیر نیست/ فقر فرهنگی و مادی راه نفوذ دشمنان است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات