سعودی در حوزه سفارش عملیات تروریستی در ایران متهم اصلی است

سعودی در حوزه سفارش عملیات تروریستی در ایران متهم اصلی است
بازدید 103 زمان 2017/06/20 کد خبر 8168

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به ارتباطات نزدیک دو کشور گفت: امروز ایران و روسیه بعنوان دو کشور قدرتمند نقش مهمی در تحکیم و تقویت امنیت و آرامش در منطقه و جهان برعهده دارند و تاکنون بخوبی از عهده آن برآمده ­اند.

وی همچنین افزود: رایزنی و مشورت در تمامی سطوح سیاسی و پارلمانی دو کشور جریان دارد و موجب همراهی بیشتر در مسائل مهم منطقه ­ای و بین المللی شده است. 

امیرعبداللهیان با قدردانی از ارسال پیام محکومیت حادثه تروریستی تهران از سوی مقامات عالی و رؤسای مجالس روسیه گفت: آمریکا و سعودی قادر نخواهند بود اهداف نادرست خود را در حمایت از تروریست­ها در ایران دنبال نمایند. سعودی در حوزه سفارش عملیات تروریستی در ایران متهم اصلی است.
وی با اشاره بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران­های منطقه­ای افزود: ما تحولات بحرین را با دقت دنبال می­کنیم و حفظ حرمت آیت الله شیخ عیسی قاسم و توقف اعمال فشار و محدودیت علیه این روحانی عالیقدر مسلمانان مورد توجه و تاکید جدّی است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در بخش دیگری از سخنانش گفت: اوضاع انسانی در یمن فاجعه بار است. تداوم حملات نظامی سعودی، محاصره انسانی و بحران بیماری “وبا” نیازمند توجه جدّی جامعه جهانی است.

امیرعبداللهیان در ادامه افزود: عربستان قادر نخواهد بود با تداوم حملات نظامی به بحران یمن پایان دهد. یمن و بحرین صرفاً راه حل سیاسی و مذاکراتی واقع­بینانه دارد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران نیز در همین دیدار با ابراز تاسف از وقوع حادثه تروریستی اخیر در تهران گفت: این حادثه نشانگر ناتوانی و زبونی تروریست­ها و حامیان آنهاست. روسیه ضمن اعلام همدردی با خانواده شهدای این حادثه ناگوار، اعلام   می کند که با جمهوری اسلامی ایران در سنگر واحدی در مبارزه با تروریسم قرار دارد. وی همچنین در ادامه افزود: عزم دوکشور برای مبارزه با تروریسم جدّی و تغییر ناپذیر است.

سفیر روسیه در تهران در ادامه گفت: روسیه بدقت اوضاع منطقه را زیر نظر دارد و در جهت بازگرداندن امنیت و آرامش در کنار متّحدانش تلاش می­کند. وی در این دیدار نسبت به روند رو به گسترش ارتباطات سیاسی و پارلمانی فیمابین و رایزنی درخصوص مسائل منطقه­ای و بین­المللی ابراز خرسندی کرد.

گفتنی است در این دیدار طرفین دیدگاههای خود در قبال طرح تشدید تحریم­های ج.ا.ایران و جمهوری فدراتیو روسیه بیان نمودند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سعودی در حوزه سفارش عملیات تروریستی در ایران متهم اصلی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات