ارتقای سلامت و حفاظت از جان مردم مهم‌ترین وظیفه قرارگاه زیستی استان

ارتقای سلامت و حفاظت از جان مردم مهم‌ترین وظیفه قرارگاه زیستی استان
بازدید 118 زمان 2017/06/21 کد خبر 8190

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استان در استانداری یزد برگزار شد. «محمدصادق طهماسبی» …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استان در استانداری یزد برگزار شد.

«محمدصادق طهماسبی» در این جلسه افزود: با توجه به توان‌زیستی استان تمام اقدامات لازم برای مهار مسمومیت غذایی دانشجویان همچنین آنفلوانزای فوق حاد پرندگان انجام شد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های انجام‌شده قرارگاه پدافند زیستی استان در سه‌ماهه نخست سال جاری با اشاره به اهمیت کار در حوزه پدافند زیستی تصریح کرد: با توجه به تغییر روش دشمنان انقلاب در آسیب به کشور و تهدیدها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت درزمینهٔ پدافند غیرعامل زیستی امری ضروری است.

دبیر قرارگاه پدافند زیستی استان با تأکید بر ظرفیت رسانه‌های استان در فرهنگ‌سازی برای مقابله با تهدیدات زیستی گفت: لازم است رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های استان نسبت به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در جامعه به‌ویژه در حوزه زیستی فرهنگ‌سازی کنند.

طهماسبی با اشاره به اینکه از معدود استان‌هایی بودیم که در حوزه واحدهای صنعتی خسارتی نداشتیم، گفت: استان یزد جزو استان‌های پیشرو در بحث مبارزه با تهدیدات زیستی است.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد افزود: با همکاری دانشگاه مرکز آموزش حوزه پدافند زیستی در استان یزد راه‌اندازی و سند آموزشی آن تدوین شد و این ظرفیت را دارد که دوره‌های آموزشی را برای کل کشور برگزار کند.

 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در خصوص آفت مگس مدیترانه نیز گفت: این آفت بیشتر روی درخت انار و گیاهان پایدار کویری تأثیر دارد و جهاد کشاورزی یزد در بومی‌سازی و بیولوژیک سازی مبارزه با این آفت توانست بسیار موفق باشد چراکه استفاده از سموم ممکن بود حشرات مثبت درخت انار را هم از بین ببرد و این اولین مبارزه بیولوژیک در یزد بود که کاملاً علمی و آزمایشگاهی با موفقیت انجام شد.

طهماسبی درباره تهدید زیستی آنفولانزای فوق حاد پرندگان تأکید کرد: این تهدید زیستی هم با مدیریت خوب استان مهار شد.

وی در خصوص تب کریمه کنگو گفت: این ویروس از ۱۰ سال گذشته در کشور وجود داشته و جنبه بومی به خود گرفته و بیشتر در مناطق گرم و خشک کشور به چشم می‌خورد، بنابراین باید در کشتارگاه‌ها و مراکزی که با دام و کشتار دام مواجه هستند دقت و اصلاح بیشتری در امور انجام شود.
 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ارتقای سلامت و حفاظت از جان مردم مهم‌ترین وظیفه قرارگاه زیستی استان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات