اعتماد مردم و همکاری دستگاه‌ها عامل مهار موفق آنفلوانزای حاد پرندگان بود

اعتماد مردم و همکاری دستگاه‌ها عامل مهار موفق آنفلوانزای حاد پرندگان بود
بازدید 159 زمان 2017/06/21 کد خبر 8208

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استان با ریاست استاندار یزد در محل استانداری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استان با ریاست استاندار یزد در محل استانداری برگزار شد.

«سید محمد میرمحمدی» در این جلسه گفت: در مهار بیماری‌هایی مانند تب کریمه کنگو، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و آفت مگس مدیترانه‌ای در استان شاهد هم‌افزایی و همکاری خوب همه دستگاه‌ها بودیم و یکی از دلایل موفقیت در مهار این بیماری‌ها همین همکاری به‌موقع دستگاه‌ها است.

وی افزود: در بحث کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از حمل‌ونقل و فروش طیور زنده جلوگیری شد همچنین کشتارگاه‌ها هم در پیشگیری از بیماری‌ها به‌خوبی ساماندهی شدند.

رئیس قرارگاه پدافند غیرعامل زیستی استان افزود: مبارزه با این بیماری‌ها دارای جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و بهداشتی است و هرچند خطر بزرگی محسوب می‌شود ولی با همکاری قابل‌مهار است.

میرمحمدی در خصوص مهار آفت مگس مدیترانه‌ای در استان گفت: یکی از مشکلاتی که در مهار این آفت مطرح است بحث خرده مالکی است که با همکاری باغداران این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد نیز گفت: این موضوع می‌تواند تجربه خوبی برای استان باشد تا در همه مکان‌های عمومی و پرجمعیت مانند پادگان‌ها و خوابگاه‌ها، رستوران‌ها و غذا پزی‌ها دقت بیشتری شود و کارشناسان حضور پررنگ‌تری داشته باشند و از تبعات منفی جلوگیری کنند.

وی بابیان اینکه با آموزش بسیاری از اتفاقات را می‌توان پیشگیری کرد گفت: صداوسیما در بحث آموزش عمومی نقش مهمی دارد و باهمت بلند همه دستگاه‌ها و همدلی‌هایی که وجود د دارد بیش‌ازپیش می‌توانیم شاهد سلامت و بهداشت مناسب و پیشگیری از خطرات باشیم و درنتیجه در امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شاهد موفقیت بیشتری کسب نماییم.

گفتنی است این نشست با موضوع بیان عملکرد سه ماه پدافند غیرعامل زیستی استان در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تب کریمه کنگو، آفت مگس مدیترانه‌ای و مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد برگزار شد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اعتماد مردم و همکاری دستگاه‌ها عامل مهار موفق آنفلوانزای حاد پرندگان بود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات