“حمله موشکی سپاه” پیام روشنی برای دشمنان آمریکایی دارد

“حمله موشکی سپاه” پیام روشنی برای دشمنان آمریکایی دارد
بازدید 112 زمان 2017/06/24 کد خبر 8260

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در جمع فرماندهان، روسای پلیس‌های تخصصی، معاونان، اساتید و پیشکسوتان دفاع مقدس ناجا سخنرانی می‌کرد با اشاره به تنوع ماموریت‌های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نقش نیروی انتظامی در امنیت عمومی کشور گفت: در کشور عظیم ایران ناجا دارای ماموریت‌های متنوع و گسترده مشکلی است، حفظ امنیت شهرها تا امنیت مرزها و امنیت حقوق افراد به عهده نیروی انتظامی است و در این ماموریت‌ها بایستی جان و مال مردم دارای امنیت باشد.

وی افزود: کشور ما دارای ۸ هزار کیلومتر مرز شامل مرزهای خشکی و دریایی است و برقراری امنیت مرزها با وجود نا امنی در کشورهای اطراف واقعا کار مشکلی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: ناجا چون مداوم با مردم در ارتباط است در حوزه فهم مسائل اجتماعی و امنیت عمومی، بیش از سایر نیروهای مسلح فهم امنیتی دارد و تغییر ذائقه‌های سیاسی و وضعیت اقتصادی مردم را به خوبی درک می‌کند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: پیش بینی مسائل آینده برای ناجا درحوزه‌های مختلف و اشراف اطلاعاتی بسیار حائز اهمیت است و در اشراف اطلاعاتی خصوصا در بخش مرزها استفاده از تکنولوژی‌های نوین به ویژه هواپیماهای بدون سرنشین اجتناب ناپذیر است و از سوی دیگر در موضوع تخصصی اطلاعات، دستگاه‌های اطلاعاتی ما از وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و ناجا بایستی هماهنگی اطلاعاتی داشته باشند تا بتوانند گروه‌های تروریستی را به موقع شناسایی و قبل از آنکه وارد عملیات شوند مورد تهاجم قرار دهند.

وی در ضرورت حفظ آمادگی‌های عملیاتی در کنار مولفه‌های سرعت و دقت اجرای عملیات‌ها، تاکید کرد: حوادث غیر قابل پیش بینی هستند و ابتکار عمل در تعیین زمان و مکان ایجاد نا امنی در اختیار دشمن است و ناجا بایستی علاوه بر آنکه به افزایش سرعت عمل و استفاده از بالگردها در مرزها و  شهرها تاکید داشته باشد، همیشه در مراکز استان‌ها یک یگان آماده عملیات داشته باشد تا دچار غافلگیری نشود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: ناجا بایستی برای هر نوع تهدید و برای سناریوهای مختلف، طرح‌های لازم و طرح‌های عملیاتی مناسب را پیش بینی کند.

سرلشکر صفوی در ادامه با تشریح و تحلیل حوادث و رویدادهای بین الملل و با تاکید بر سرعت و قدرت جمهوری اسلامی ایران در تصمیم گیری و پاسخگویی مناسب به تهدیدات گفت: قدرت تصمیم گیری و پاسخگویی جمهوری اسلامی ایران قدرت سریع و تعیین کننده‌ای است و حمله موشکی روزهای گذشته به مواضع تروریست‌های داعش اقتدار و قدرت تصمیم گیری و واکنش جمهوری اسلامی ایران را نمایش داد و این واکنش برای دشمنان آمریکائی و برخی کشورهای منطقه که فکر می‌کنند اگر به ایران حمله‌ای کنند تجاوز آن‌ها بدون پاسخ خواهد ماند، دارای پیام روشنی است.

وی با توضیح تاثیر شرایط امنیتی کشور و اثرگذاری کمیت قدرت ملی در تحمیل جنگ ۸ ساله به کشورمان افزود: درست در  زمانی که در کردستان نا امنی داشتیم و در داخل نیز منافقین ایجاد نا امنی می‌کردند و تنش‌های سیاسی در فضای جامعه حاکم شد جنگ تحمیلی به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد و  امروز نیز اگر امنیت داخلی تضعیف شود و یا تنش‌های سیاسی در فضای عمومی جامعه حاکم شود زمینه تضعیف کشور و تهاجم دشمنان فراهم می‌شود. اگر دشمنان ما احساس کنند عوامل قدرت ملی در داخل تضعیف شده است، آن وقت دشمنان به فکر دست درازی به منافع ملی کشور خواهند افتاد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پایان خاطر نشان کرد: دو قطبی سازی در داخل، خصوصا وجود دو گفتمان متفاوت در کشور خطرات و صدمات جبران ناپذیری به بدنه کشور وارد می‌کند و دشمنان خارجی به خوبی این تفاوت‌ها را رصد و پالس‌های لازم را دریافت می‌کنند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه “حمله موشکی سپاه” پیام روشنی برای دشمنان آمریکایی دارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات