نگراني پنتاگون از نبرد اجتناب ناپذير با ايران در سوريه

نگراني پنتاگون از نبرد اجتناب ناپذير با ايران در سوريه
بازدید 113 زمان 2017/06/25 کد خبر 8286

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، وبگاه شبکه خبري «سي ان ان» در گزارشي تحت عنوان «احتمال درگيري نيروهاي …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، وبگاه شبکه خبري «سي ان ان» در گزارشي تحت عنوان «احتمال درگيري نيروهاي آمريکا حاضر در سوريه با ايران و بروز جنگ منطقه‌ي» نوشت: نگراني‌هاي جديدي در پنتاگون مبني بر اين وجود دارد که ممکن است آمريکا وارد يک نبرد منطقه‌ا‌ي گسترده‌تر نه تنها با سوريه بلکه با ايران شود.

مقام‌هاي آمريکايي در خفا نگراني خود را از تلاش‌هاي کنوني ايران در ساخت منطقه‌اي براي احاطه بر اوضاع از تهران تا بيروت بيان داشته‌اند. اين امر موجب تهديد امنيتي عليه نيروهاي آمريکا حاضر در جنوب سوريه نزديک ‌مرز با عراق و اردن و موجب گسترش جنگ خواهد شد.

بر اين اساس، اينک نيروهاي آمريکا به تازگي حضور خود در مناطقي که در آن پايگاه‌هاي مرزي به نام «مناطق در حال عمليات» وجود دارند را گسترش داده‌اند. آمريکا همچنين يک جنگنده سوري و دو پهپاد ساخت ايران در منطقه را سرنگون ساخته است.

سي‌ ان ان در ادامه گزارش خود به افزايش نگراني‌ها از اين‌که نبرد عليه داعش در جنوب سوريه بطور اجتناب ناپذيري به نبرد با نيروهاي طرفدار دولت سوريه و نيروهاي که ايران حامي آن‌ها هست مبدل شود، پرداخت. تا اين تاريخ، برخورد با نيروهاي دولتي سوريه و شبه نظاميان هوادار ايران به عنوان دفاع شخصي ناميده شده است.

با اين‌که مقام‌هاي دفاعي آمريکا عنوان مي‌کنند که تصميم‌گيري سياسي بزرگ از جانب «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا براي گسترش نبرد زمان خواهد برد اما نگراني بيشتر در اين زمينه است که اين مواجه‌ها مبدل به نبردي اجتناب ناپذير شوند.

سي ان ان در خاتمه نوشت: نيروهاي ايراني سعي دارند مسير عبوري از شرق سوريه که پنتاگون آن را به طور غيررسمي «هلال شيعي جديد» مي‌نامد باز کرده و تا مديترانه نفوذ کنند.

اگر تلاش‌هاي ايران به ثمر نشينند، اين امر مبدل به مسيري براي انتقال سلاح و تجهيزات از ايران به حزب‌الله و ديگر گروها مي‌شود. آمريکا اين مسئله را تهديد جديد بر اسرائيل و اردن بر مي‌شمارد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نگراني پنتاگون از نبرد اجتناب ناپذير با ايران در سوريه

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات