سازمان ملل: نابودی داعش در عراق «قریب‌الوقوع» است

سازمان ملل: نابودی داعش در عراق «قریب‌الوقوع» است
بازدید 111 زمان 2017/06/26 کد خبر 8310

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از «اسکای‌‌نیوز»، «یان کوبیش» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق، …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از «اسکای‌‌نیوز»، «یان کوبیش» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق، روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، پس از سیطره نیروهای عراقی به بخش اعظمی از شهر موصل، «نابودی» گروه تروریستی داعش در عراق «قریب‌الوقوع است».

کوبیش در بیانیه‌ای گفت: «نیروهای عراقی عناصر داعش را در آخرین پایگاه‌های باقی‌مانده‌شان در این شهر تعقیب می‌کنند».

وی در عین حال نگرانی عمیق خود را نسبت به سرنوشت غیرنظامیانی اعلام کرد که به‌سبب درگیری‌ها تحت محاصره هستند و یا داعش از آنها به‌عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

نیروهای عراقی اعلام کردند، به‌جز کمتر از یک درصد از منطقه قدیمی موصل، همه مناطق را از داعش بازپس گرفته‌اند.

سرهنگ «سلام العبیدی» از فرماندهان ارشد نیروهای نظامی عراق، یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت، درگیری‌ها با عناصر داعش به کمتر از یک کیلومترمربع از مناطق قدیمی شهر موصل محدود شده و این شهر به‌زودی آزاد خواهد شد.

العبیدی افزود، در حال حاضر «۶۵ تا ۷۰ درصد» از شهر قدیم موصل آزاد شده و درگیری‌ها به کمتر از یک کیلومترمربع محدود شده ‌است.

ژنرال «عبدالوهاب السعدی» از فرماندهان ارشد نیروهای ضدتروریسم نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است: «در روزهای آینده عملیات را به‌پایان می‌رسانیم. لحظات پایانی بسیار نزدیک است».

ارتش عراق، با پشتیبانی نیروهای هوایی کشور و در چارچوب عملیات «قادمون یا نینوا»، از محورهای متعددی به‌سمت منطقه قدیمی موصل در حال پیشروی است.

طبق این گزارش، بخش‌هایی از «الخزرج»، «المشاهده»، «النبی جرجیس»، «السرج خانه»، «رأس الخور» و «باب الطور» از مناطقی است که همچنان بخش‌هایی از آنها تحت اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.

درگیری‌هایی که میان نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی در حال حاضر در منطقه قدیمی موصل در جریان دارد، از شدیدترین درگیری‌ها طی ۳ سال گذشته از نبرد ضدداعش محسوب می‌شود.

تروریست‌های داعش، که گزینه‌ای جز نبرد تا مرگ در منطقه قدیمی موصل ندارند، مقاومت سرسختانه‌ای در دفاع از آخرین مواضع‌‌شان با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده، حملات خمپاره‌ای، انتحاری‌ها و تک‌تیراندازها، نشان می‌دهند.

این تروریست‌ها همچنین تاکنون بیش از یک‌صد هزار غیرنظامی در این شهر را به‌عنوان سپر انسانی به گروگان گرفته‌اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سازمان ملل: نابودی داعش در عراق «قریب‌الوقوع» است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات