استفاده از تمام توانمندی‌ها برای تقویت بنیه دفاعی/سند کامل‌تر از ۲۰۳۰ داریم

استفاده از تمام توانمندی‌ها برای تقویت بنیه دفاعی/سند کامل‌تر از ۲۰۳۰ داریم
بازدید 141 زمان 2017/06/28 کد خبر 8362

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عصر امروز(چهارشنبه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عصر امروز(چهارشنبه ۷تیر)در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به محورهای سخنرانی روحانی درباره توان دفاعی ایران و آزمایش‌های موشکی اظهار داشت: این جزو بدیهیات است و ما برای اینکه بتوانیم آرمان های خودمان را و جهت‌گیری های اصلی نظام را دنبال کنیم باید از نظر بنیه دفاعی حداکثر قدرت را داشته باشیم و این جزو راهبردهای اصلی ما است.

وی افزود: ما هیچ وقت اجازه ندادیم کسی در مسائل داخلی ما دخالت کند و این موضوع هم بارها مطرح شده که آزمایش‌های موشکی ما نقض برجام نیست و به تعهد خودمان پایبند هستیم و در تقویت بنیه دفاعی خود از تمام توانمندی های داخلی استفاده می‌کنیم.

عارف درباره میزان تعهد غربی‌ها به برجام، گفت: بدعهدی هایی از سوی آنان موجود است و امید است اروپا به طور جدی به برجام پایبند باشد و آمریکا نیز باید توجه کند که اعمالش به ضرر طرف‌های برجام نباشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس درباره ترکیب دولت دوازدهم نیز اظهار کرد: هنوز خیلی زود است که در این زمینه اظهار نظر کنم.

عارف درباره بازپس گیری بنیاد علوی هم تاکید کرد: اطلاع دقیقی از روند پیگیری ها در این زمینه ندارم. طبیعتا این موضوع باید به طور جدی پیگیری شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سند ۲۰۳۰ و اینکه چه بخش هایی از آن اجرا خواهد شد، اظهار داشت: شورای انقلاب فرهنگی این سند را از دستور خارج کرد. ما سند جامع تر و کامل تر از آن داریم که همان سند تحول است که بیش از ۱۰ سال روی آن کار شده و از نظرات همه صاحب‌نظران استفاده شده است که این باید مبنای حرکت و تلاش‌های آموزش و پرورش باشد تا بتوانیم به جهت‌گیری های لازم برسیم. در عین حال هر وقت هر سندی حرف خوبی داشته باشد به آن توجه می‌کنیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه استفاده از تمام توانمندی‌ها برای تقویت بنیه دفاعی/سند کامل‌تر از ۲۰۳۰ داریم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات