دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت اثرگذاری مساجد در جامعه غافل شده‌اند

دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت اثرگذاری مساجد در جامعه غافل شده‌اند
بازدید 139 زمان 2017/06/29 کد خبر 8370

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت‌الاسلام سعید کرمی اظهار داشت: مسجدها همواره از صدر اسلام تاکنون محور همه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حجت‌الاسلام سعید کرمی اظهار داشت: مسجدها همواره از صدر اسلام تاکنون محور همه امور فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بوده و هستند و فارغ از نگاه‌های سیاسی در صف اول نبرد فرهنگی قرار دارند.
وی افزود: بر اساس گفته امام راحل انقلاب اسلامی از مساجد شکل گرفت و مساجد بودند که دفاع مقدس را مدیریت کرده و به عرصه پیروزی تبدیل کردند.
 کرمی تصریح کرد: با این حال دستگاه‌های فرهنگی ظرفیت‌های بسیار بالای مساجد را رها کرده‌اند که آسیب‌ها و خسارت‌های فراوانی در حوزه فرهنگ به دنبال دارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز امور رسیدگی به مساجد با اشاره به اینکه مساجد مهمترین پایگاه‌های ایجاد وفاق، وحدت و همدلی هستند تاکید کرد: امروز جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همدلی میان مذاهب مختلف خود است.
 کرمی افزود: هر چند برخی مانند آل‌سعود از گستره جهان اسلام خارج و به عروسک خیمه شب بازی نظام سلطه و صهیونیسم تبدیل شده‌اند اما بقیه عناصر جهان اسلام باید به سمت وحدت و همدلی حرکت کنند.
وی گفت: امروز دنیای استکبار با نفوذ در مذاهب مختلف اسلامی به دنبال دامن زدن به اختلافات و تفرقه افکنی‌های گسترده است اما جهان اسلام باید هوشیارتر از همیشه به دنبال وحدت و همگرایی باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز امور رسیدگی به مساجد کشور با اشاره به اینکه در داخل کشور نیز برخی گروه‌ها و افراد به دنبال دامن زدن به اختلافات، ایجاد فضای دو قطبی و چند صدایی هستند تصریح کرد: برخی هنوز دوست دارند در فضای انتخابات و حاشیه‌های آن بمانند تا مردم مطالبات خود در بخش‌های مختلف را مطرح نکنند.
وی اظهار داشت: مسئولان اجرایی کشور به مردم قول‌های زیادی داده‌اند و اکنون وقت عمل به وعده‌هاست و باید از شعارگرایی در قالب فضاهای مجازی خارج شد.
کرمی تاکید کرد: بهترین راهبرد برای برطرف کردن معضلات کشور و حرکت به سوی توسعه پایدار دوری از ایجاد فضای دو قطبی‌گری در جامعه و تقویت وحدت و همدلی است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت اثرگذاری مساجد در جامعه غافل شده‌اند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات