به استفاده از ابزار تحریم علیه ایران ادامه خواهیم داد/ تحریم‌ها موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد

به استفاده از ابزار تحریم علیه ایران ادامه خواهیم داد/ تحریم‌ها موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد
بازدید 107 زمان 2017/06/30 کد خبر 8390

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز پنج‌شنبه با حضور در سالن کنفرانس خبری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز پنج‌شنبه با حضور در سالن کنفرانس خبری کاخ‌سفید، از اعمال تحریم‌های جدید علیه همکاران دولت کره شمالی خبر داد.

روابط آمریکا و کره شمالی از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید این کشور، رو به وخامت گذاشت و با اعزام رزمناوهای آمریکا به نزدیکی سواحل کره، بروز بحران در شرق آسیا، جدی‌تر شد.

منوشین امشب در جمع خبرنگاران گفت که دو فرد و یک نهاد چینی به دلیل تسهیل نق و انتقال پول برای دولت کره شمالی، از سوی وزارت متبوع وی تحریم شده‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «هدف ما از این تحریم‌ها، چین نیست. ما با آنها رابطه خوبی داریم و انتظار داریم که همکاری با پکن برای مقابله با کره شمالی، ادامه یابد.»

استیون منوشین در خصوص تحریم‌های جدید گفت: «ما رد جریان مالی به سمت دولت کره شمالی را می‌گیریم و آن را قطع می‌کنیم. ما این افراد را از دسترسی به نظام مالی آمریکا محروم کردیم و می‌دانیم که این، تأثیر چشمگیری بر آنها خواهد داشت.»

منوشین در توجیه اثرگذار بودن تحریم‌ها گفت:‌«دیدیم که تحریم‌ها علیه ایران، موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد.»

در ادامه بحث به تحریم‌های ایران کشید.

منوشین گفت: «از قبل تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرده بودیم و حالا هم بخاطر برنامه موشکی بالستیک و دیگر برنامه‌های آنها، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهیم کرد؛ ما به استفاده از ابزار تحریم، ادامه خواهیم داد.»

وزیر خزانه‌داری آمریکا به وجود طرحی در کنگره برای تشدید تحریم‌های ایران به بهانه حقوق‌بشر و بخاطر پیشبرد برنامه موشکی هم اشاره کرد و گفت که دولت ترامپ، برای اعمال تحریم علیه ایران، معطل چنین قوانینی نخواهد ماند.

منوشین گفت: «صرفنظر از هر قانونی که کنگره تصویب کند، من به شما اطمینان می‌دهم که این دولت و وزارت خزانه‌داری تا حداکثر میزان ممکن بر اساس قانون، از ابزار تحریم استفاده خواهد کرد. ما نیازی نداریم که کنگره به ما بگوید که باید تحریم‌های بیشتری اعمال شود؛ ما خودمان چه کنگره بگوید و چه نگوید، تحریم‌های بیشتری اعمال می‌کنیم.»

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه به استفاده از ابزار تحریم علیه ایران ادامه خواهیم داد/ تحریم‌ها موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات