ظریف: حضور منافقین در فرانسه نقطه ابهام در روابط تهران و پاریس است

ظریف: حضور منافقین در فرانسه نقطه ابهام در روابط تهران و پاریس است
بازدید 94 زمان 2017/07/02 کد خبر 8436

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از بازگشت به تهران در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از بازگشت به تهران در واکنش به نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس، حضور و فعالیت منافقین در فرانسه را نقطه ابهام در روابط ایران و فرانسه عنوان کرد.

ظریف دیروز جمعه پیش از اتمام سفر دوروزه‌اش به پاریس و بازگشت به تهران در فرودگاه شارل دوگل در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در پاریس؛ درباره نشست منافقین در پاریس و اینکه با تحریک این گروهک برخی نمایندگان پارلمان اروپا در بیانیه‌ای حقوق بشر در ایران را زیر سؤال برده‌اند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست سیاه قرار داده‌اند، گفت: سابقه تروریستی این گروه برای کسی پوشیده نیست؛ همه دولت‌های منطقه و دولت‌های اروپایی نسبت به سوابق این گروه آگاه هستند.

وی با ابراز تأسف از دادن مجوز فعالیت به گروهک تروریستی منافقین در فرانسه، افزود: ما در گفت‌وگوهایمان با مسئولان فرانسه این موضوع را به‌عنوان یک نقطه ابهام در روابط مطرح کردیم و آنها هم همواره تأکید کردند که ارتباطی با این گروه ندارند.

وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد: اجازه دادن به فعالیت گروهی که نزد مردم ایران منفور است، سوابق تروریستی دارد، همکاری با رژیم صدام در سابقه خیانت‌آمیزش نسبت به مردم ایران وجود دارد و همچنین در هفته‌ها و ماه‌های اخیر شاهد حملات تروریستی آنها و تلاش‌هایشان برای حمله تروریستی در کشور بودیم، تنها لکه سیاهی است بر سابقه کشورهایی که با این گروه‌ها همکاری می‌کنند.

ظریف ابراز تأسف کرد: رژیم‌های مرتجع منطقه یک بار دیگر روی این گروه سرمایه‌گذاری می‌کنند همان‌طور که در گذشته هم سرمایه‌گذاری کردند.

وی گفت: ما از سوابق زمان جنگ اطلاع داریم که رژیم سعودی با این گروه فعالیت و همکاری می‌کرده و کمک‌های مالی به آنها می‌داده است؛ در سال گذشته و امسال تصمیم گرفته‌اند که با علنی کردن این همکاری، در جلسه آنها شرکت کنند.

ظریف که ساعتی پس از دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در الیزه این مصاحبه را انجام داد، افزود: اینها همه نشان‌دهنده میزان و درجه استیصال معاندین جمهوری اسلامی ایران است که مجبور شده‌اند برای نیات شوم‌شان به گروه‌هایی پناه ببرند که هیچ پایگاهی بین مردم ایران ندارند و نتیجه‌ای هم جز نفرت مردم ایران برای این‌گونه اقدامات نخواهند داشت.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ظریف: حضور منافقین در فرانسه نقطه ابهام در روابط تهران و پاریس است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات