دیدار مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی با ظریف

دیدار مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی با ظریف
بازدید 81 زمان 2017/07/02 کد خبر 8454

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در این دیدار دکتر ظریف با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خود …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در این دیدار دکتر ظریف با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خود یکی از قربانیان استفاده از سلاح شیمیایی توسط رژیم صدام در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله می باشد، بر اصول اساسی کشورمان دائر بر مخالفت با هر گونه کاربرد سلاح شیمیایی و مردود بودن استفاده از آن تاکید کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده که هیچ گروهی حق استفاده از سلاح شیمیایی را در منازعات مسلحانه ندارد، این در حالی است که متاسفانه گروه تروریستی داعش در جنگ خود در قبال دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

دکتر ظریف در بخشی دیگر از این دیدار با اشاره به گزارشهای اخیر درباره استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه « خان شیخون » سوریه، بر لزوم بازرسی های بین المللی به منظور راستی آزمایی استفاده از سلاح شیمیایی در آن منطقه تاکید کرد و از آمادگی کشورمان به منظور همکاری با سازمان منع سلاح های شیمیایی در این زمینه سخن گفت.

احمد اوزمجوو نیز با اشاره به حمایت های کشورمان از آن سازمان به سابقه همکاریهای دیرپای ایران با سازمان منع سلاح های شیمیایی اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به مقارن شدن سفر خود به کشورمان با سی امین سالگرد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به مردم سردشت افزود: به عنوان مدیر کل OPCW همواره در سالگرد این رویداد بیانیه صادر می کنم. 

مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی از اعلام آمادگی کشورمان درخصوص تحقیق درباره استفاده از سلاح شیمیایی اخیر در سوریه قدردانی کرد و افزود: سازمان منع سلاحهای شیمیایی در حال حاضر مشغول بررسی و تحقیق در مورد استفاده از سلاح شیمیایی ( گاز سارین) در خان شیخون سوریه است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه دیدار مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی با ظریف

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات