برگزاری رزمایش پرتویی حضرت روح الله در منطقه عمومی شهرستان کاشان

برگزاری رزمایش پرتویی حضرت روح الله در منطقه عمومی شهرستان کاشان
بازدید 51 زمان 2016/09/29 کد خبر 847

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان، حمیدرضا مومنیان در نشست با …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان، حمیدرضا مومنیان در نشست با خبرنگاران ضمن اشاره به برگزاری رزمایش پرتویی حضرت روح الله در کاشان افزود: پس از اجرای برجام تنها سایت غنی سازی، مجتمع احمدی روشن است و به پیشنهاد سازمان پدافند غیرعامل کشور، این رزمایش ملی در منطقه عمومی کاشان با نگاهی به مباحث پرتویی و شیمیایی انرژی هسته‌ای در ۴ مهرماه برگزار می‌شود.
فرماندار ویژه کاشان خاطرنشان کرد: قرارگاه تاکتیکی پدافند پرتویی کاشان به عنوان اولین پدافند در سطح شهرستان موفق به اخذ مجوز شد و در قالب ۹ کارگروه فعالیت خواهدداشت.
معاون استاندار اصفهان تصریح کرد: در این رزمایش ۱۳۰۰ نفر نیروی عمل‌کننده وجود دارد که با جمع نیروهای پشتیبانی در ستاد، این آمار به ۱۵۰۰ نفر می‌رسد و در قسمت‌های رصد و پایش، رفع آلودگی، امداد و نجات، هلیبورد، اسکان و تخلیه و رفع آلودگی از بانوان برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.
وی افزود:در این رزمایش ۹ کارگروه به ریاست فرماندار و معاونت فرماندهی سپاه کاشان به فعالیت می‌پردازند. این کارگروه‌ها شامل “رفع آلودگی و پسماندداری پرتویی و شیمیایی”، “امنیت و عبور و مرور”، “رصد و پایش”، “اتفاء حریق و مدیریت اجساد و ضایعات”، “انتقال،درمان و آموزش خودامدادی و دیگرامدادی”، “خدمات زیربنایی و تاسیسات”، “جستجو و نجات،تخلیه و اسکان و مراقبت جمعی”، “ارتباطات و فناوری اطلاعات” و “آموزش همگانی، اطلاع رسانی و مقابله با عملیات روانی” است.
فرماندار ویژه کاشان خاطرنشان کرد: از دستاوردهای این رزمایش، بالابردن آگاهی مردم درباره صنعت و دانش هسته ای و ورود برخی امکانات به شهرستان است و پیگیری‌های لازم در جهت احداث اورژانس هسته‌ای در کاشان انجام شده‌است و در جهت آگاهی از این رزمایش، در موج AM ردیف ۱۳۵۰ و موج FM ردیف ۹۵/۷ تحت عنوان “رادیو رزمایش” به اطلاع‌رسانی پرداخته خواهدشد.
برگزاری رزمایش پرتویی حضرت روح الله در منطقه عمومی شهرستان کاشان

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه برگزاری رزمایش پرتویی حضرت روح الله در منطقه عمومی شهرستان کاشان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات