افزایش مهاجرت‌ها به دلیل کم آبی و ریزگردها

افزایش مهاجرت‌ها به دلیل کم آبی و ریزگردها
بازدید 103 زمان 2017/07/04 کد خبر 8532

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، خوزستان سیف الله پدین: مردم استان خوزستان این روز‌ها حال خوبی ندارند و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، خوزستان سیف الله پدین: مردم استان خوزستان این روز‌ها حال خوبی ندارند و وضعیت در این استان هر روز وخیم‌تر می‌شود. 

وی افزود: اهواز به عنوان گرمترین نقطه در جهان معرفی شده و این نشان دهنده آن است که مردم با دشواری زیاد به زندگی در شهرهای استان خوزستان ادامه می‌دهند. 

نماینده مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به معضل ریزگرد‌ها در این استان تصریح کرد: معضل ریزگرد‌ها به مشکل همیشگی مردم خوزستان تبدیل شده و اکنون به این معضل باید گرمای بی رویه هوا را نیز اضافه کرد. 

پدین با تاکید بر افزایش بی رویه مهاجرت‌ها در استان خوزستان اظهارکرد: آمار مهاجرت در استان خوزستان به شدت بالا رفته و به دلیل معضل گرما و ریزگردها، میل مهاجرت در میان مردم افزایش یافته است. 

وی در خصوص جیره بندی آب در برخی از مناطق استان خوزستان خاطرنشان کرد: در روستاهای استان خوزستان، وضعیت آب شرب بسیار وخیم است و مردم با مشکل جیره بندی آب مواجه هستند. 
نماینده مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: آب با تانکر به مردم تحویل داده می‌شود و مردم به سختی جیره بندی آب را در هوای بالای ۵۰ درجه تحمل می‌کنند. 

پدین در رابطه با وضعیت کشاورزی در استان خوزستان اذعان کرد: در شرایطی که خاک موجود در استان خوزستان برای کشاورزی بسیار مناسب است، اما به دلیل کمبود شدید آب، شاهد هستیم که کشت تابستانه در استان متوقف شده است. 

وی تاکید کرد: خوزستان بیشترین آسیب را از دست بشر دیده و بعد از مشکلاتی که در زمان جنگ برای این استان ایجاد شد، سدسازی‌ها و انتقال آب از این استان نیز به مشکلات افزوده است. 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه افزایش مهاجرت‌ها به دلیل کم آبی و ریزگردها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات