کره جنوبی؛ طعمه‌ای برای مجرمان سایبری

کره جنوبی؛ طعمه‌ای برای مجرمان سایبری
بازدید 291 زمان 2017/07/04 کد خبر 8534

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، کره‌ی جنوبی، در حملات سایبری جهانی اخیر که تقریباً همه‌ی کشورهای جهان را …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، کره‌ی جنوبی، در حملات سایبری جهانی اخیر که تقریباً همه‌ی کشورهای جهان را درگیر کرد، به شکل عجیبی، کاملاً امن بوده و هیچ گزارشی از هرگونه نفوذ جدی و خطرناک به سیستم‌هایش، انتشار نیافت. با این وجود، کارشناسان امنیت سایبری این کشور، معتقدند که حملات سنگین‌تر و پیچیده‌تری در راه هستند و کره‌ی جنوبی، به واسطه‌ی اختلافات عمیق با همسایه‌ی شمالی خطرناک خود و دارا بودن زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات پیشرفته، طعمه و هدف خوبی برای مهاجمان سایبری، محسوب می‌شود.

اخیراً، دو حمله‌ی باج افزاری بزرگ واناکرای و پتیا با فاصله‌ی کمتر از یک ماه، سیستم فرودگاه‌ها، بانک‌ها، سامانه‌های حمل‌ونقل، نیروگاه‌های برق و سازمان‌های دولتی سراسر جهان را مورد تهاجم قرار دادند.

یک مقام مسئول فعال در یکی از شرکت‌های امنیت سایبری کره‌ای، طی اظهار نظری در مورد حملات یاد شده، علت آمادگی سیستم‌های امنیتی کره‌ی جنوبی، برای مقابله با حملات باج افزاری یاد شده، تأخیر این بدافزارها در رسیدن به شبکه‌های مستقر در این کشور است.

وی در ادامه افزود که مؤسسات امنیتی کره، پیش از این نیز، با دفع حملات سایبری متعدد چین و کره‌ی شمالی، تجربیات مفیدی در این حوزه، کسب کرده‌اند.

بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری کره‌ی جنوبی، معتقدند که با وجود ضریب بالای امنیت شبکه‌های این کشور، همچنان بیم مواجهه با تهدیدات ناشناخته‌ی جدید در فضای مجازی، می‌رود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کره جنوبی؛ طعمه‌ای برای مجرمان سایبری

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات