سردار سلامی: اقتدار بازدارنده ما قدرت‌های بزرگ را به مسیر دیپلماسی کشاند

سردار سلامی: اقتدار بازدارنده ما قدرت‌های بزرگ را به مسیر دیپلماسی کشاند
بازدید 43 زمان 2016/09/29 کد خبر 857

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار حسین سلامی طی سخنانی در همایش “نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس” …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار حسین سلامی طی سخنانی در همایش “نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس” که در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد اظهار کرد: اخلاق در عرصه خدمات درمانی و پزشکی کاملاً در مسیر درمان محسوب می‌شود و همانگونه که امروزه اخلاق درمانی شاخه‌ای از علم پزشکی محسوب می‌شود در حال وارد شدن به عرصه درمان است.

جانشین فرمانده کل سپاه  افزود: استخوان‌های شهیدان،استوانه عزت، اقتدار، امنیت، آرامش و رفاه ماست و در واقع ستون محکم ساختمان تمدنی باعظمتی است که تمدن نوین اسلامی نام دارد.

وی با اشاره به اینکه وقتی در جنگ غافلگیر شدیم هیچ‌یک از نهادهای کشور برای اداره این جنگ آماده نبودند اظهار کرد: تصور جهان این بود که نظام نوپای ایران نخواهد توانست مقابل ائتلاف عملی جهانی ایستادگی کند.

سلامی ادامه داد: انسان شخصیتی وسعت‌پذیر دارد و ذهن و قلب، دو عنصر تشکیل‌دهنده هویت انسان هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جنگ‌ها سرنوشت آتی ملت‌ها را می‌سازند: بعد از جنگ جهانی اول سرنوشت جهان اسلام تحت سیطره فرانسه وانگلستان قرار می‌گیرد و در چنین شرایطی رژیم صهیونیستی فرصت حضور پیدا می‌کند.استثنایی‌ترین جنگ قرن بیستم، جنگ تحمیلی ایران بود چرا که کشوری تازه به استقلال رسیده، تحت فشار سیاسی و تحریم تسلیحاتی قرار گرفت و این جنگ با مدیریت آمریکا و شوروی انجام گرفت.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه جنگ تحمیلی استثنایی‌ترین جنگ تاریخ اسلام بعد از عاشوراست،اظهار کرد: این جنگ، تنها جنگی بود که همه سرزمین‌های اشغال شده حین عملیات نظامی بازپس گرفته شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازدارندگی کشور ما، مرهون مقاومت پایان‌ناپذیر جنگ تحمیلی است اما دشمن از کار خود دست نکشیده و ما با ادبیات مقاومت و ایستادگی از دفاع مقدس آموخته‌ایم که چگونه برخورد کنیم.ما متوجه شده‌ایم که تنها راه سعادت و بقای جامعه از مسیر جهاد عبور می‌کند و امروز ایران اسلامی از هر زمان دیگری، در میدان مبارزه با دشمنان خود، دست برتر را دارد.

وی با بیان اینکه ما تمام منافع و اهداف راهبردی دشمن را شناسایی کرده‌ایم،افزود: از شرق مدیترانه تا غرب سرزمینمان زیرساخت‌های مکمل ایجاد شده و در هر نقطه‌ای که بخواهیم می‌توانیم با دشمن بجنگیم و این حقیقتی است که حاصل دوران دفاع مقدس است.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه اگر سیاست قدرت‌های امروز با توقف روبه‌رو شده ناشی از ارزش‌های مقاومت است،اظهار کرد: این ریشه‌ها از احساس و قلب و ضمیر ملت ایران جان گرفته است و در دورانی که تقریباً دورتادورکشور ما با عمق هزار کیلومتر در جهنم آتش قرار دارد،ایران موقعیتی آرام دارد و این مسئله برکت اقتدار دفاعی ماست و حکمت‌های رهبری است.

سلامی در پایان تأکید کرد: اگر دارای اقتدار بازدارنده نبودیم، قدرت‌های بزرگ از مسیر دیپلماسی استفاده نکرده و از پتانسیل ارعاب سیاسی استفاده می‌کردند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سردار سلامی: اقتدار بازدارنده ما قدرت‌های بزرگ را به مسیر دیپلماسی کشاند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات