سردار سلامی: آمریکا جرأت نمی‌کند پای نیروی زمینی‌اش را جایی باز کند/ هر کشوری ضعیف باشد “محکوم به شکست” است

سردار سلامی: آمریکا جرأت نمی‌کند پای نیروی زمینی‌اش را جایی باز کند/ هر کشوری ضعیف باشد “محکوم به شکست” است
بازدید 123 زمان 2017/07/05 کد خبر 8574

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آئین افتتاح پایگاه هوایی سیدالشهدا (ع) سپاه پاسداران در استان فارس با حضور …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آئین افتتاح پایگاه هوایی سیدالشهدا (ع) سپاه پاسداران در استان فارس با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و سردار سید‌هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس برگزار شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز به فضل الهی و با مجاهدت‌های شبانه‌روزی مسئولان و اعضای نیروی زمینی سپاه این نیرو به استوانه مستحکم امنیت ملی کشور در مقابل تهدیدات خارجی و مخاطرات داخلی تبدیل شده است، گفت: نیروی زمینی سپاه در حال گشایش یک مسیر جدید در ترازیابی از قدرت در سطح منطقه و جهان است.

سردار سلامی افزود: نیروی زمینی سپاه با ایجاد زیرساخت‌های اساسی و ماندگار که در آن اراده انسان و فناوری ترکیب شده و جلوه‌هایی از شاهکارهای مهندسی رزمی را به نمایش گذاشته‌اند، مرزها را از نفوذ عوامل بیگانه مصون کرده است.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چه کسانی توانسته‌اند سیاست‌های تجاوزکارانه را نسبت به این کشور بزرگ اما پر تهدید در سطوح جهانی که دشمنانی نظیر آمریکا دارد و در مورد ما دارای راهبرد تهاجمی هستند، متوقف کنند؟، اظهار داشت: بدون تلاش فداکارانه، جهاد کبیر و بدون ساختن قدرت و گسترش آن روی زمین نمی‌شود در مقابل دشمنانِ پر از کینه ایستاد. این استقامت، آرامش، امنیت، اقتدار و عزت حاکی از این است که انسان‌های فداکاری هستند که به خود نمی‌اندیشند تا به پیشرفت و آرامش یک ملت فکر کنند، جنس سپاه و نیروهای مسلح ذاتا این‌گونه است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به ساخت پایگاه هوایی سیدالشهدا (ع) گفت: کار عظیمی صورت گرفته و نیروی زمینی در حال تبیین یک شخصیت نوین و مدرن از یک نیروی تخصصی است که در میدان عمل و ماموریت‌ها موفق بوده است و یکی از زیرساخت‌های مهمی که موفقیت آینده این نیرو به آن متکی است، بخش هوانیروز سپاه است که در مسیر تکامل مملو از بالگردها خواهد شد.

سردار سلامی بیان کرد: نیروی زمینی دارای سرعت عمل و قدرت انجام عملیات‌های عمیق است و اینها یک الزام تاکتیکی و عملیاتی است، نیرویی که در این حجم انجام ماموریت می‌کند در بخش امداد و نجات، ترابری و تهاجم نیازمند یک سیستم هوایی است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: تجربه‌های گذشته و دستاوردهای فنی و علمی جهانی ترکیب شده و پایگاه‌های هوایی مدرنی در شیراز و تهران ایجاد شده‌اند، نیروی زمینی پیشرفت‌های خوبی را تجربه می‌کند و این اراده برای بالندگی ثمر داده و در این مسیر هرگز متوقف نمی‌شویم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ راهی به‌جز قدرتمند شدن و قدرتمند ماندن نداریم، گفت: هر کشوری در جهان ضعیف باشد محکوم به شکست است، زمین مهم‌ترین عنصر قدرت یک نظام و ملت است بنابراین باید در زمین مستحکم باشیم و این دستور کار جدی ماست.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: کاری که نیروهای سپاه در قصرقند، در کردستان و صابرین در مجلس انجام دادند، شما در جای دیگری از جهان نمی‌بینید، آمریکایی‌ها با این همه هیاهو جرات نمی‌کنند پای نیروهای زمینی‌شان را جایی باز کنند و گسترش دهند پس باید در حاشیه بمانند، حرف اول را در تحولات اساسیِ میدان نیروی زمینی می‌زند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سردار سلامی: آمریکا جرأت نمی‌کند پای نیروی زمینی‌اش را جایی باز کند/ هر کشوری ضعیف باشد “محکوم به شکست” است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات