تلاش جدید آمریکایی‌های به‌اصطلاح «قربانی تروریسم» برای مصادره اموال ایران

تلاش جدید آمریکایی‌های به‌اصطلاح «قربانی تروریسم» برای مصادره اموال ایران
بازدید 110 زمان 2017/07/07 کد خبر 8596

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، برخی از اتباع آمریکایی به اصطلاح «قربانی تروریسم» سعی دارند تا با مصادره …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، برخی از اتباع آمریکایی به اصطلاح «قربانی تروریسم» سعی دارند تا با مصادره اموال و دارایی‌های ایران از جمله آثار هنری متعلق به جمهوری اسلامی ایران در خارج از این کشور، به اصطلاح غرامت بگیرند.

بنا بر گزارش «نشنال ریویو»، دادگاهی در سال ۲۰۰۳ میلادی با صدور رأیی علیه ایران به نفع این افراد، جمهوری اسلامی را به پرداخت ۷۱٫۵ میلیون دلار جریمه کرد.

ایران همواره این اتهامات را رد کرده است از همین رو، این سری از اتباع آمریکایی سعی دارند تا اموال ایران در آمریکا از جمله آثار هنری ایرانی قرض داده شده به موزه «Field» و موسسه شرق شناسی دانشگاه شیکاگو را به نفع خود مصادره کنند و به این ترتیب شکایتی علیه جمهوری اسلامی ایران در دادگاه عالی آمریکا طرح شده است.

تا پیش از این، چه در دولت اوباما و چه در دولت فعلی آمریکا، دادگاه‌های تشکیل شده در این خصوص رأی را به نفع ایران صادر کرده بودند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تلاش جدید آمریکایی‌های به‌اصطلاح «قربانی تروریسم» برای مصادره اموال ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات