انفعال گسترده در عرصه مدیریت فرهنگ کشور

انفعال گسترده در عرصه مدیریت فرهنگ کشور
بازدید 71 زمان 2017/07/09 کد خبر 8664

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سید مسعود جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سید مسعود جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در کارگاه (همایش بررسی آسیب‌های فضای مجازی بر خانواده و راهکارهای مقابله با آن) با بیان این نکته اظهار داشت: انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد و بسط یک جامعه دین‌مدار و اخلاق‌مدار است و تلاش حاکمیت در جمهوری اسلامی ایران برقراری سلامت فرهنگی و اعتلای اخلاقی جامعه است.

وی هشدار داد: سلامت فرهنگ و اعتلای اخلاق جامعه با ۲ تهدید روبرو است که چنانچه به طور عاجل، رفع تهدید صورت نگیرد، معضلات زیادی را در پی خواهد داشت که عبارتند از: انفعال گسترده در عرصه مدیریت فرهنگ کشور و دیگری تلاش فوق العاده و مدیریت شده دشمنان با هدف استحاله فرهنگی.

سخنگوی ارشد ستادکل نیروهای مسلح، افزود: بر اساس آموزه‌های اسلام عزیز، مدیریت فرهنگ یک اصل اساسی است که هرگونه کوتاهی نسبت به آن ممکن است عوارض غیر‌قابل جبران به همراه داشته باشد و حاکمیت به‌طور مستقیم مسئولیت دارد آنرا کنترل و مدیریت کند و به شدت از مرزهای عقیدتی، فکری، اندیشه‌ای، هنجارها، رفتارها، نقش‌ها، نمادها، خلقیات، و ذاتیات جامعه مبتنی بر اسلام ناب پاسداری و با موارد ناسازگار، قاطعانه برخورد و آنها را دفع کند.

سردار جزایری ادامه داد: متاسفانه در شرایط امروز اینگونه عمل نمی‌شود و همین امر سبب شده تغییرات اجتماعی و نسلی خارج از کنترل‌های تجربه شده حتی سایر جوامع پیشرفته دچار رها شدگی بشود.

وی تصریح کرد: هر اندازه مسائل اجتماعی و آسیب‌های فرهنگی- اجتماعی زیاد و از حدود متعارف بالاتر برود، جامعه ما بیشتر با اصول اخلاقی و قواعد عام عمل جمعی جامعه ایران اسلامی انقلابی فاصله و زاویه پیدا خواهد کرد و این برخلاف روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی خواهد بود و لذا بیش از هر چیزی بایستی در مورد آن اهتمام جمعی صورت گیرد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح انقلاب اسلامی در پایان تاکید کرد: ظرفیت قابل توجهی برای رفع تهدیدات فرهنگی و اجتماعی وجود دارد؛ مشروط بر آنکه این ظرفیت‌ها و سرمایه‌های قابل توجه از منابع و مخازن، خارج و به قدرت‌های کنش‌گر مبدل شوند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه انفعال گسترده در عرصه مدیریت فرهنگ کشور

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات