گزارش کمیسیون امنیت از برجام به روز رسانی شد/کمیته پیگیری وضعیت متوسلیان و همراهانش تشکیل می شود

گزارش کمیسیون امنیت از برجام به روز رسانی شد/کمیته پیگیری وضعیت متوسلیان و همراهانش تشکیل می شود
بازدید 76 زمان 2017/07/10 کد خبر 8688

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توضیح داد: در ابتدای جلسه بروجردی رئیس کمیسیون با اشاره به موضوع آب و امنیت آن عنوان کرد که ضرورت دارد کمیسیون و کمیته امنیت آب موضوع را با حساسیت دنبال کند. در پی همین اهمیت، کمیسیون آخر همین هفته روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان سفر خواهد کرد تا مسئله فی مابین در شورای تامین دو استان بررسی شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: همچنین بر ضرورت ملاقات مردمی با نمایندگان تاکید شد اما عنوان شد که باید این ملاقات ها ضمن آسانی با مدیریت درست و دقیق صورت گیرد. 

وی گفت: در ادامه جلسه، ذوالنوری رئیس کمیته هسته ای پیش نویس گزارش شش ماهه دوم کمیسیون از روند اجرای برجام را در کمیسیون توزیع کرد. گزارش مبتنی بر ارزیابی، بررسی ها و بازدیدها، نشست های مختلف کمیسیون تهیه شده و با هماهنگی با دستگاه های ذی ربط به روزرسانی شده است.

این نماینده مجلس به حضور خانواده چهار دیپلمات ربوده شده در لبنان در کمیسیون امنیت اشاره کرد و اظهار داشت:  ابتدا بروجردی گفت موضع ثابت ما این است که چهار دیپلمات ربوده شده، دربند اسارت رژیم صهیونیستی و زنده و در قید حیات هستند. کمیسیون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره چهار دیپلمات ربوده شده متوسلیان، موسوی، اخوان و رستگار مقدم به خانواده های آنان خوش آمد گفت و سپس خانواده دیپلمات های ربوده شده اظهار نظر کردند.

نقوی حسینی گفت: درخواست آن ها پیگیری جدی سرنوشت دیپلمات ها بود. آنان معتقد بودند با توجه به اینکه هر چهار نفر سالم و زنده رفته اند و هیچ سند و مدرکی  مبنی بر شهادت آن ها نداریم پس باید برای آزادی آن ها تلاش کنیم و در این زمینه انتظار ما از دستگاه های دیپلماسی بیشتر است ولی حداقل کمیسیون و مجلس کمیته ای تشکیل دهد تا به نتیجه رسیدن، به فعالیت خود ادامه دهد. در این جلسه، فلاحت پیشه مسئول تشکیل کمیته پیگیری موضوع از سوی کمیسیون شدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به بررسی امنیت آب در نشست کمیسیون گفت: با توجه به اینکه برومندی به عنوان نایب رئیس کمیسیون در اجلاس دوم انتخاب شد، مسئولیت کمیته امنیت آب را به حسن بیگی واگذار کرد. در این جلسه که مسئولین وزارت نیرو در حوزه آب حضور داشتند و قشقاوی معاون وزیر امور خارجه نیز حضور داشت موضوع آب به ویژه آب های مرزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه گزارش کمیسیون امنیت از برجام به روز رسانی شد/کمیته پیگیری وضعیت متوسلیان و همراهانش تشکیل می شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات