روس ها به دنبال دستیابی به فناوری تولید پهپادهای برد بلند ایرانی هستند

روس ها به دنبال دستیابی به فناوری تولید پهپادهای برد بلند ایرانی هستند
بازدید 49 زمان 2016/09/29 کد خبر 869

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این مطلب را سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس در آیین رسمی آغاز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این مطلب را سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس در آیین رسمی آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه دفاع ملی عنوان کرد.
وی ادامه داد، امروز پهپادهایی با برد بلند مقری را در حد یک متر مربع مورد شناسایی و هدف قرار می دهند که دانش تولید آنها در اختیار یک یا دو کشور است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد، امروز روس ها هم به شدت به دنبال کمک ما برای دستیابی به فناوری تولید پهپادهای برد بلند ایرانی هستند.
سرلشکر باقری توضیح داد، البته فناوری تولید این نوع پهپاد را آمریکایی ها هم دارند و اسرییلی ها به واسطه آمریکایی ها هم از این فناوری برخوردار هستند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه دوران دفاع مقدس در جامعه از جنبه حماسه آفرینی دیده می شود، گفت: این دوران سراسر حماسه و ایثار را هم می توان از جنبه علمی موجود در آن بررسی کرد.
وی توضیح داد، دوران هشت ساله دفاع مقدس از جنبه های مختلف قابل بررسی است و یک جنبه آن تولید علم و ایجاد دانش برای آیندگان بود که به این جنبه از دفاع مقدس هم باید توجه داشت.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد، بعد از دفاع مقدس که وارد رشته جغرافیا شدم و به مطالعه پرداختم به این نتیجه رسیدم که عمق علمی که در عملیات والفجر ٨ بدست آمد و حدود ١٥ گردان از آن رودخانه خروشان اروند عبور کردند تا کنون در هیچ جای دنیا تجربه نشده و علم آن هم وجود ندارد. 
وی گفت: بسیاری از علوم از دل جنگ ها بیرون آمدند و تولید دانش می تواند از کارهای اساسی باشد و حتی امروز میدان سوریه و عراق در میارزه با تروریست ها نیز رقابتی برای تولید دانش می تواند باشد.
سال تحصیلی جدید دانشگاه عالی دفاع ملی صبح امروز یکشنبه همزمان با پنجمین روز از سی و ششمین سالگرد هفته گرامیداشت دفاع مقدس آغاز شد.
این مراسم با حضور سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فرماندهان و مدیران عالی رتبه کشوری و لشکری و دانشجویان جدید الورود برگزار شد.
منبع: ایرنا

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه روس ها به دنبال دستیابی به فناوری تولید پهپادهای برد بلند ایرانی هستند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات