تکرار ادعاهای وزیر خارجه بحرین علیه ایران

تکرار ادعاهای وزیر خارجه بحرین علیه ایران
بازدید 51 زمان 2016/09/29 کد خبر 873

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش پایداری ملی، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی …پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش پایداری ملی، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی “الحدث” در حاشیه حضورش در جلسات مجمع عمومی سازمان ملل گفت: کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، ایران را عامل اتهام زنی به عربستان (سیاسی کردن مناسک حج) می‌بینند؛ لذا ایران باید رویکرد خود را در قبال همسایگانش در منطقه تغییر دهد.

کارشناسان معتقدند مقامات بحرین با طرح این اتهامات تلاش دارند تا افکار عمومی را در منطقه از نقض حقوق بشر در این کشور منحرف کنند.

بر پایه این گزارش، وزیر خارجه بحرین از قدرت‌های بزرگ و جهان خواست تا تلاش مشابهی را برای ترغیب ایران جهت تغییر رویکرد خارجی خود در قبال همسایگانش انجام دهند؛ در غیر این صورت، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از خود در برابر این تهدیدها دفاع خواهند کرد.

ملت بحرین از سال ۲۰۱۱ طی اعتراض‌های مسالمت‌آمیز خواستار «حق تعیین سرنوشت» در این کشور هستند. خاندان حاکم بر بحرین این اعتراض‌ها را با سرکوب پاسخ داده است.

بر اثر این سرکوب خاندان آل خلیفه تاکنون بیش از ۲۰۰ شهروند بحرینی شهید و ۳ هزار نفر نیز در زندان به سر می‌برند.

وزیر خارجه بحرین همچنین ایران را متهم به دخالت در امور داخلی یمن کرد و گفت: “ما مخالف حوثی‌ها نیستیم؛ زیرا آنها از مذاکراتی که در عربستان برگزار شد، مستثنی نشدند اما آنها کودتا کرده و با ایران برای تاثیر گذاری بر اوضاع یمن ائتلاف کردند؛ لذا ما مخالف آنها نیستم، بلکه علیه کسانی هستیم که تلاش می‌کنند بر آنها تاثیر گذاشته و کنترل یابند”.


منبع: تسنیم

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تکرار ادعاهای وزیر خارجه بحرین علیه ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات