برخی مشکلات با دیپلماسی حل نمی‌شود/ وزارت دفاع ایران سه شیفت برای عراق سلاح تولید و ارسال می‌کرد/ روایت هولناک از جنایات داعشی‌ها

برخی مشکلات با دیپلماسی حل نمی‌شود/ وزارت دفاع ایران سه شیفت برای عراق سلاح تولید و ارسال می‌کرد/ روایت هولناک از جنایات داعشی‌ها
بازدید 94 زمان 2017/07/12 کد خبر 8738

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم چهلمین …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم چهلمین روز شهادت سردار شعبان نصیری از شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: امروز ثمره شهادت شهیدانی همچون نصیری و شهدای فراوان دیگری منجر به جشن بزرگ عالمی نسبت به بسته شدن پرونده اعلام خلیفه نابه حقی در جهان اسلام شده است.
وی ادامه داد: تقدیر الهی اینگونه بوده که شهدایی همچون نصیری و کمالی برای دفاع از مردم مظلوم و عزیزی که سال های طولانی مورد ظلم واقع شده اند، به شهادت برسند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این ملت روزها و سال ها درگیر فتنه ای خطرناک تر از فتنه بعث شدند. بلایی بسیار بزرگ و سهمگین که با همه بلاهای تاریخ بشریت قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه پدیده شوم و سیاه داعش فکری بسیار خطرناک است که خسارت‌های بزرگی را به جهان اسلام وارد کرد، گفت: جهان اسلام غیر از خسارت های جنگ خوارج، حادثه ای به این سهمگینی به خود ندیده است.

سرلشکر سلیمانی بیان کرد: تقدیر الهی این بود که اولین شهید جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین سرداران این مرز و بوم یعنی شهید تقوی که نام آشنای تک تک عراقی ها بود، باشد.

وی افزود: این شهید والا مقام در دوره غربت مردم عراق، در کنار مجاهدین خدمت و آنان را پشتیبانی می کرد. شهادت شهید تقوی بیش از آنکه مردم ما را عزادار کند، ملت عراق را عزادار کرد.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه سپاه بدر شجره طیبه‌ای مملو از شهدای گرانقدری است که تحت علمای عراق مثل شهیدان صدر و شهید حکیم تشکیل شد و خدمات زیادی کردند، گفت: شهید نصیری در توسعه این سپاه نقش ویژه‌ای داشت. ایشان یکی از اولیای خدا بود که در جامعه ما گمنام و مخفی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار داشت: اقدامات دیپلماسی خیلی خوب است دنیا بر آن تاکید دارد ما هم استفاده می کنیم. اما حل بعضی از مشکلات خصوصا آنجایی که مشکلات مهمی وجود دارد فقط با دیپلماسی حل نمی شود. آنجا اتفاقات دیگری هست که از همه رفتارهای دیپلماسی معمول عبور می کند، درها را می گشاید، یخ ها را ذوب می کند و صمیمیت و اخوت ایجاد می کند خون شهید نصیری از این خون ها بود.

وی تاکید کرد: خون شهید نصیری و دیگر شهیدان ایرانی، خون یک نفر نبود، بلکه پیمانه صداقت، حقیقت و وفای یک ملت بود. در حمایت و پشتیبانی از کشوری که مورد ظلم قرار گرفته است.

سرلشکر سلیمانی اضافه کرد: کدام دیپلماسی می‌تواند کار خون شهدایی همچون نصیری ، جلال، تقوی ، همدانی و صدها شهید دیگر که از جمهوری اسلامی برای دفاع از بشریت بر زمین جاری شد، را انجام دهد.

وی تصریح کرد: چه شهدایی این جمهوری اسلامی و سپاه، فدای ایران، منطقه و جهان کرد. به ملت ایران و عراق عرض می‌کنم، کاری که فرزندان این ملت کردند کار سربازی ایران برای عراق بدون ادعا بود. کجای دنیا وجود دارد که یک فرمانده بزرگ و ژنرالی برجسته تفنگ دست بگیرد و جلوی رزمندگان در محاصره بجنگد، این فرصت طلبی نیست بلکه وفای صادقانه است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران مثل سایر کشورها نبود که از عراق پول بگیرد و مثل آمریکا سلاح را در وقت اضطرار به آنها ندهد.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به عوامل آزادی موصل، بیان کرد: پدیده داعش و تکفیر در تاریخ جهان پدیده‌ای کم نظیر از نظر جنایت است. هزار و دویست سیصد نفر جوان بی گناه که از پادگان فارغ التحصیل شده بودند ، داعش سر آنها را برید و داخل رودخانه انداخت.

وی با اشاره به برخی موارد هولناک جنایات داعش، اظهار داشت: بیش از دو هزار زن جوان ایزدی را به فروش رساندند. من دیدم در همین دیاله کودکی را سرخ کردند و لای پلو گذاشتند و برای مادرش فرستادند، اینها جنایات عجیبی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سیطره داعش در سوریه و عراق از کل این کشورها بزرگ‌تر بود، آن هم با بیش از صدها انتحاری.

سرلشکر سلیمانی ادامه داد: امروز در جشن پیروزی موصل، ملت عراق تنها نیست. ملت عراق و سوریه حق زیادی بر مردم جهان دارند.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه ن این پیروزی برخواسته از تقوای یک مرد برجسته و بزرگ در خانه ای محقر است ، گفت: آن شخصیت بزرگ، عالم اسلامی و حکیم آیت الله سیستانی است. فتوای این مرد موقعیت شناس و حکیم به موقع به پا خواسته موجب خروش جوانان عراق شد. امروز در عراق طایفه‌ای وجود ندارد که احساس نکرده باشد ایشان مرجع تک تک عراقی‌هاست.

وی با بیان اینکه فتوای این مرد موقعیت‌شناس موجب تاسیس شجره طیبه اسداللهی شد، گفت: این همبستگی امروز عراق در تاریخ نادر است. خون جوانان شیعه برای جوانان اهل سنت به زمین ریخته شد و این افتخارآمیز است.

سرلشکر سلیمانی ادامه داد: به محض اینکه نخست وزیر عراق درخواست کرد همه هواپیماهای جنگی تقدیم عراق شد و هزاران تن سلاح به سمت عراق سرازیر شد، ملت ایران با جان، مال و با تاکیدهای جدی رهبرش به میدان حمایت از مردم عراق آمد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر حمایت تمام عیار از مرجعیت و مردم عراق تاکید اساسی داشتند و فرمودند آیت‌الله سیستانی گنجی است که مردم عراق باید قدر آن را بدانند و تاکید داشتند دولت جمهوری اسلامی ایران از هرگونه کمکی به مردم عراق دریغ نکند. بر همین اساس وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران سه شیفت برای عراق سلاح تولید و ارسال می‌کرد.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه حشد الشعبی برای همیشه نگاه بدخواهان عراق را خنثی کرد، در مورد عامل سوم این پیروزی، افزود: عامل سوم این پیروزی نیروهای مسلح عراق بود. امروز ارتش عراق به سمت یک ارتش حزب‌اللهی در حال حرکت است. فرماندهان ارتش عراق انسان‌های لایقی هستند. ارتشی که توانست بر شهر ۲ میلیونی موصل با مروت پیروزی کسب کند و این نکته مهمی است.

وی تاکید کرد: ارتش عراق امروز ارتشی قابل اعتماد و قوی در منطقه است، نیاز ندارد نیروی خارجی بخواهد به بهانه کمک خود را تحمیل به ارتش و ملت عراق کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: عامل چهارم پیروزی موصل، نقش دولت و پارلمان عراق است. نقش نخست‌وزیر عراق نقش بی‌بدیلی است که باید به آن احترام کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: نقش احزاب سیاسی، گروه‌های مختلف قومی عراقی نقش مهمی بود و این پیروزی نیازمند تفسیر زیادی است. پایان دادن به حاکمیت داعش بسیار مهم است. کلیه بخش های هنری و نویسندگان به آن بپردازند نکات زیادی وجود دارد که باید برملا و مردم از آن مطلع شوند.

وی تاکید کرد: امروز شیعه و سنی و کرد به این نتیجه رسیده‌اند در کنار هم مسئولیت کشور خود را به عهده بگیرند و اجازه دخالت به بیگانگان ندهند.

سرلشکر سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در عراق و سوریه که به کمک آمد، حزب‌الله لبنان بود که شهدای زیادی داد و همه تجربه خود را در اختیار حشد‌الشعبی قرار داد. من دست سیدحسن نصرالله این سید حکیم و بزرگ را می‌بوسم جا دارد ملت عراق قدر فداکاری این سازمان جهاد پرور را بداند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه برخی مشکلات با دیپلماسی حل نمی‌شود/ وزارت دفاع ایران سه شیفت برای عراق سلاح تولید و ارسال می‌کرد/ روایت هولناک از جنایات داعشی‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات