آمریکا سامانه ضد موشکی «تاد» را با موفقیت آزمایش کرد

آمریکا سامانه ضد موشکی «تاد» را با موفقیت آزمایش کرد
بازدید 123 زمان 2017/07/12 کد خبر 8768

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از «رویترز»، ارتش آمریکا اعلام کرد که سامانه دفاع ضدموشکی تاد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از «رویترز»، ارتش آمریکا اعلام کرد که سامانه دفاع ضدموشکی تاد توانسته است با موفقیت، یک موشک میان‌برد، از نوع موشک‌های در دست تولید در کره‌شمالی را هدف بگیرد.

هر چند آزمایش سامانه ضد موشکی تاد از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود، اما به دلیل آزمایش موشک قاره پیمای کره‌شمالی در روز سه‌شنبه گذشته، این آزمایش از اهمیت خاصی برخوردار است.

این نخستین آزمایش سامانه ضد موشکی تاد علیه یک موشک بالستیک با برد متوسط بود و کارشناسان معتقدند چنین موشک‌هایی بسیار سریعتر از موشک‌های بالیستیک با برد کوتاه هستند و هدف‌گیری آنها نیز سخت‌تر است.

آژانس دفاعی موشکی آمریکا، روز گذشته در بیانیه‌ای تصریح کرد: این موشک بالیستیک میان‌برد به گونه طراحی شده بود که شبیه موشک‌هایی باشد که می‌توانند آمریکا را تهدید کنند.

در این بیانیه آمده است: آزمایش سامانه ضدموشکی تاد برای هدف‌گیری موفق یک موشک بالیستیک میان‌برد نشان داد که آمریکا از توان دفاعی لازم برای مقابله با تهدید‌های موشکی کره‌شمالی و سایر کشورهای برخوردار است.»

طبق این بیانیه، این سامانه ضد موشکی تاد در «کودیاک» آلاسکا توانسته است یک موشک میان‌برد شلیک‌شده از یک هواپیمای «سی-۱۷» را که در شمال هاوایی پرواز می‌کرد، با موفقیت هدف قرار دهد.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفته است که این آزمایش بامداد سه‌شنبه انجام شده است.

طبق این گزارش، کره‌شمالی، سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که یک موشک بالستیک قاره‌پیما را با موفقیت آزمایش کرده است. رسانه‌های کره‌شمالی نیز نوشته بودند که موشک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۴» توانست دو هزار و ۸۰۲ کیلومتر ارتفاع گرفته و مسافت تقریبا ۹۳۰ کیلومتر را طی کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آمریکا سامانه ضد موشکی «تاد» را با موفقیت آزمایش کرد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات