۷ مورد از بدترین حملات سایبری اخیر!

۷ مورد از بدترین حملات سایبری اخیر!
بازدید 545 زمان 2017/07/17 کد خبر 8904

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک کلیک اشتباه و تصادفی بر روی تبلیغات مختلف میتواند عامل بزرگ حملات …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک کلیک اشتباه و تصادفی بر روی تبلیغات مختلف میتواند عامل بزرگ حملات سایبری اخیر باشد که میتوان با احتیاط از این خطرات در امان ماند. نکته ی جالبی که قابل ذکر است این موضوع است که از دهه ی ۹۰ میلادی ویروس ها اعلام حضور کردند ولی بد افزار ها در سال های اخیر وارد این عرصه شدند که در تخریب سیستم ها بی نظیر بودند. یکی از دلایل عمده ی گرفتار شدن در دام بد افزار های متصل بودن بودن اینترنت است که این روزها در هر زمان و هر مکانی افراد به اینترنت دسترسی دارند و این موضوع کار هکر های را ساده تر و گسترده تر کرده است.به جرأت میتوان گفت که حملات سایبری اخیر از بدترین حملات تاریخ بود و آسیب های زایادی به جوامع مختلف وارد کردکه در ادامه بدترین آنها را معرفی خواهیم کرد.

WannaCry

WannaCry یکی از پر حاشیه ترین حملات امسال بود که قطعاً همه با آن آشنا هستید. این باج افزار توانست تا مخفیانه به سیستم عامل نفوذ کند؛ داده ها را قفل کند و به ازای پس دادن آن به کاربران، از آنها باج بگیرد. بررسی های نشان داده است که ۲۳۰,۰۰۰ سیستم در ۱۵۰ کشور، قربانی این حمله ی سایبری بوده اند. هدف اصلی این باج افزار آسیب زدن به سازمان های مهم بوده که میتوان به بیمارستان ها و مراکز درمانی در انگلستان، سیستم قطار در آلمان و سیستم مخابراتی در اسپانیا اشاره کرد. خوشبختانه کاربران خانگی از این حمله ی خطرناک در امان بودند و مشکلی برایشان ایجاد نشده است.

Shamoon یا Disttrack

Shamoon یک ویروس کامپیوتری است که بخش انرژی سیستم را مورد حمله قرار میدهد. Shamoon در سال ۲۰۱۲ توسط یک تیم به نام Cutting Swords of Justice توسعه یافت. هدف این تیم آسیب رساندن به شرکت Saudi Aramco در خاورمیانه بود که تا حدودی موفقیت آمیز بود و بیش از ۳۰,۰۰۰ ایستگاه کاری را تحت تاثیر قرار داد و مانع اتصال آنها به اینترنت شد. این ویروس شرکت قطری ریگانس و شرکت LNG را نیز مورد حمله قرار داد.

Stuxnet

این حمله در پایان دولت بوش در آمریکا رخ داد و این دولت تلاش کرد تا با استفاده از این حمله سایبری تسلیحات هسته ای ایران را خراب کند. ایالات متحده آمریکا با همکاری اسرائیل ویروسی به نام Stuxnet به وجود آوردند که میتوانست به دستگاه ها متصل شود و آنها را کنترل کند. این حمله توانست تا ۱۰۰۰ سانتریفیوژ را در ایران ناتوان کند و یک سلاح بسیار قدرتمند بود.

عملیات Shady RAT

در سال ۲۰۰۸ یک حمله ی سایبری حرفه ای به نام Operation Shady RAT علیه نهاد های دولتی و سازمان های خصوصی در ۱۴ کشور مختلف صورت گرفت. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این حملات از سوی دولت چین مورد حمایت قرار گرفته بود.

Titan Rain

در اوایل سال ۲۰۰۰ سیستم های کامیوتری آمریکا یک حمله از نوع حماسی را تجربه کردند. حوزه ی وزارت دفاع که شامل ده ها شرکت تجاری خصوصی مثل Lockheed Martin و Redstone Arsenal اطلاعات حساس خود را از دست دادند و گروه های امنیتی معتقدند که این گروه حمله برای کشور چین فعالیت میکردند. این حملات به مدت ۳ سال ادامه داشت تا شرکت های امنیتی راهی برای دفاع مقابل این حملات پیدا کردند.

Oplsrael

این حمله در روز یاد بود Holocaust در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و یک سری حملات سایبری توسط گروه های ضد اسرائیلی با هدف از بین بردن سایت های اسرائیل رخ داد. این هک ها به ربودن پایگاه داده ها، خرابکاری ها و ویران کردن ها همراه بود. متاسفانه این حملات تا مدارس، روزنامه ها، کسب و کارهای کوچک و بانک ها ادامه پیدا کرد که بسیاری از آنها متعلق به کشور اسرائیل نبودند.

حمله ی سایبری جولای ۲۰۰۹

این حملات علیه کره جنوبی و ایالات متحده رخ داد و بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کامپیوتر در آمریکا را تحت تاثیر قرار داد. این حملات بیشتر به سمت سازمان های دولتی مثل مجمع ملی کره ی جنوبی، کاج سفید و پنتاگون بوده است. تا امروز منبع و قصد این حملات مشخص نشده اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که این حملات به عهده ی کره شمالی بود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ۷ مورد از بدترین حملات سایبری اخیر!

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات