آغاز رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله در کاشان

آغاز رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله در کاشان
بازدید 50 زمان 2016/09/29 کد خبر 891

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید احمد جوزی صبح امروز در نشست خبری این رزمایش اظهار داشت: رزمایش …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید احمد جوزی صبح امروز در نشست خبری این رزمایش اظهار داشت: رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله صبح امروز ساعت ۹ صبح آغاز شد؛ این رزمایش در منطقه عمومی کاشان، نطنز و آران و بیدگل انجام خواهد شد.
وی افزود: این رزمایش با توجه به توانمندی‌های کشور در حوزه هسته‌ای، یکی از الزامات برای مسؤولان کشور با محوریت پدافند غیر عامل دنبال می‌شود؛ در حوزه هسته‌ای که حوزه جدیدی است باید آگاهی رسانی‌هایی برای شرایط خاص انجام شود تا مردم در مواجهه با حوادث احتمالی آمادگی داشته باشند.
سخنگوی رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله عنوان کرد: یکی از چالش‌ها در حوزه هسته‌ای در مواقع خاص ایجاد حالت‌های مختلف است که اگر آمادگی لازم وجود نداشته باشد، از لحاظ روانی بار منفی بر مردم خواهد داشت.
وی بیان کرد: سازمان پدافند غیرعامل مسؤولیت ارتقاء مقاومت مردمی در شرایط بحرانی در حوزه پرتویی در قرارگاه پرتویی کاشان را دنبال می‌کند؛ با سلسله اقداماتی که این سازمان انجام می‌دهد، می‌تواند این توانمندی را در مناطقی که سایت هسته‌ای وجود دارد ایجاد کند.
جوزی ادامه داد: بدین منظور باید با سازمان‌دهی ظرفیت‌های موجود در منطقه، ساختاری برای مقابله با حوادث احتمالی و در شرایط بحران ایجاد شود.
وی با اشاره به اهداف این رزمایش عنوان کرد: ارتقای آمادگی برای مقابله با تهدیدهای پرتویی در مکان‌هایی که از نظر هسته‌ای مهم هستند، تقویت توان تصمیم‌گیری و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های نظامی، انتظامی، امنیتی و اجرایی از جمله اهداف این رزمایش است.
سخنگوی رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله تصریح کرد: این رزمایش موجب آمادگی و اعتماد به نفس بیشتر در مواجهه با شرایط خاص می‌شود و پس از پایان این رزمایش با ارزیابی اطلاعات به دست آمده می‌توانیم به نقاط ضعف و قوت خود در این حوزه پی برده و در جهت برطرف کردن نقاط ضعف عمل کنیم.
وی در پایان تأکید کرد: این رزمایش در دو حلقه ۸ و ۱۴ کیلومتری نسبت به مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن انجام می‌شود که با برقراری ارتباط بین افراد حاضر در این رزمایش و با فرماندهی فرماندار شهرستان، آمادگی برقراری ارتباطات که یکی از اهداف این رزمایش است، تمرین می‌شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آغاز رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله در کاشان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات