شبکه‌های آبرسانی خوزستان فرسوده است/ذوب شدن ترانس‌های تولید برق به علت گرمای هوا

شبکه‌های آبرسانی خوزستان فرسوده است/ذوب شدن ترانس‌های تولید برق به علت گرمای هوا
بازدید 506 زمان 2017/07/17 کد خبر 8920

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سیدراضی نوری نماینده مردم شوش با اشاره به گرمای هوا و وضعیت آب …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سیدراضی نوری نماینده مردم شوش با اشاره به گرمای هوا و وضعیت آب و برق در استان متبوع خود اظهار داشت: از نظر توزیع برق اقدامات خوبی صورت گرفته اما در زمینه انتقال و تولید مشکلات زیادی وجود دارد به طوری که وزارت نیرو اعلام کرده چندین هزار مگاوات کمبود برق در خوزستان وجود دارد.

وی افزود: زیرساخت‌های تولید برق تقریبا قدیمی است و بعد از چندین سال در اثر گرمای هوا دچار فرسودگی می‌شود با این حال قدم‌های بهتری در حوزه انتقال و تولید برق داشته‌ایم.

نماینده مردم شوش تصریح کرد: برق خوزستان نیاز به بازنگری مجدد دارد  و امیدواریم مشکلات را شناسایی و آسیب شناسی کنیم تا در گرمای سال آینده پیشگیرانه عمل کنیم.

نوری با اشاره به موضوع آبرسانی در  روستاهای خوزستان، بیان داشت: آبرسانی در برخی مناطق روستایی از طریق تانکرها انجام می‌شود متاسفانه شبکه‌های آبرسانی فرسوده بوده و ممکن است این مشکل متاثر از برق باشد.

وی خاطر نشان کرد: طبق طرح مقام معظم رهبری ۵۰۰ میلیون دلار  برای تامین آب شرب روستاییان در نظر گرفته شده همچنین براساس گزارش وزارت نیرو یک و نیم میلیارد دلار اعتبار نیاز است که مشکل آب شرب شهری، روستایی و فاضلاب خوزستان حل شود تا مشکل شبکه ها، توزیع و انتقال و مجتمع های آبرسانی به صورت زیرساختی حل شود و در آینده دچار مشکل نشویم.

نماینده مردم شوش اظهار داشت: متاسفانه به دلیل گرمای هوا به صورت مستمر قطعی برق و آب در منطقه شوش و دانیال صورت می‌گیرد همچنین افزایش دما در استان به اندازه ای است که ترانس‌های بزرگ تولید برق بصورت کامل ذوب شده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه شبکه‌های آبرسانی خوزستان فرسوده است/ذوب شدن ترانس‌های تولید برق به علت گرمای هوا

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات