۵۷ سد کشور تقریباً خالی است

۵۷ سد کشور تقریباً خالی است
بازدید 511 زمان 2017/07/17 کد خبر 8924

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارائه‌شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارائه‌شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه گذشته تا ۲۱ تیرماه جاری در مقایسه با سال گذشته میزان آب ورودی به سدهای کشور ۱۵ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی تا ۲۱ تیرماه جاری ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به ورودی سال گذشته ۴۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب، ۱۵ درصد کاهش داشته است.

این گزارش با اشاره به اینکه ظرفیت کل مخازن سدهای کشور در سال جاری ۴ هزار و ۹۰۷ میلیارد مترمکعب است اضافه می‌کند: تنها ۶۰ درصد سدهای کشور پر است.
بر پایه این گزارش، از مجموع ۱۷۱ سد کشور فقط ۱۳ درصد آنها بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر بوده، ۶۶ درصد آنها تا ۴۰ درصد و ۲۱ درصد نیز کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.
بر همین اساس، ۳۰ درصد سدهای کشور بین ۷۰ تا ۹۰درصد، ‌۳۰ درصد سدها بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۷ درصد بین ۴۰ تا ۵۰ درصد آب دارند.

گفتنی است، سدهای جیرفت، کرج، طالقان، لتیان، گلپایگان و ماملو بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد و سدهای لار، زاینده‌رود، پیشین، ستارخان و دانشمند کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ۵۷ سد کشور تقریباً خالی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات