راندن اشرار از مرزها هدف نهایی نیست/راهبرد سپاه زدن عقبه‌های تروریستهاست

راندن اشرار از مرزها هدف نهایی نیست/راهبرد سپاه زدن عقبه‌های تروریستهاست
بازدید 102 زمان 2017/07/20 کد خبر 8986

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در روز پایانی همایش بصیرت افزایی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در روز پایانی همایش بصیرت افزایی و تربیت تعالی فرماندهان و مسئولین این نیرو که در مشهد مقدس برگزار شد، با تشریح اوضاع کنونی منطقه غرب اسیا اظهار داشت: امروز دامنه تروریسم و اقدامات تروریستی در جهان گسترش یافته و جالب اینجاست، بعضی از کشورهایی که خود از حامیان و عاملان اصلی ایجاد، توسعه و پشتیبانی تروریست‌ها هستند؛ کشورهای دیگر از جمله جمهوری اسلامی را متهم به حمایت و پشتیبانی از تروریسم می‌کنند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: آیا پشتیبانی از جنبش‌ها و گروههایی همچون حزب‌الله لبنان که دفاع از کشور خود را اصل قرارداده‌اند و یا حماس و جهاد اسلامی که به دنبال آزادسازی کشور اشغال شده خود از چنگال رژیم صهیونیستی هستند، حمایت و پشتیبانی از تروریسم است؟
وی با انتقاد از حمایت برخی کشورهای مرتجع منطقه از تروریست‌های تکفیری گفت: آیا برخی از کشورهای مرتجع منطقه و در راس آن عربستان و ارباب مستکبر آن که با ایجاد، ترغیب و پشتیبانی مالی و تجهیزاتی از اشرار و گروهک‌های تروریستی، تکفیری و …. مانند داعش، جبهه النصره ، جیش الظلم و صدها گروهک تروریستی دیگر که علیه دولت قانونی کشور خود اقدامات تروریستی انجام می دهند؛ نمونه بارز تروریسم نمی‌باشند؟
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به لفاظی‌های مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم افزود: این یاوه‌گویی‌ها راه به جایی نخواهد برد؛ چرا که امروز ملت‌ها هوشیار شده‌اند و سره را از ناسره تشخیص می‌دهند؛ مگر اینکه کسی خود را به خواب زده باشد.
وی با تاکید بر حفظ، انسجام و یکپارچگی کشور عراق عنوان داشت: حفظ، انسجام و یکپارچگی عراق یک اصل می باشد و هیچ یک از کشورهای منطقه و همسایه عراق تجزیه این کشور را نمی‌پذیرند.
سردار پاکپور با بیان اینکه سرویس‌های امنیتی برخی از کشورهای بعضا منطقه‌ای حامی تروریست مانند عربستان و فرا منطقه‌ای همچون آمریکای جنایتکار و ایادی‌اش در تلاش برای ایجاد، حفظ و انسجام بین گروهک‌های تروریستی در مناطق شمال غرب و جنوب شرق جمهوری اسلامی ایران و ناامن کردن مناطق مرزی ما می‌باشند، افزود: در این راستا نیروی زمینی سپاه به منظور مقابله با تهدیدات گروهک‌های تروریستی و حفظ و صیانت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی، ارتقا آمادگی‌های اطلاعاتی و عملیاتی خود را بیش از پیش و مستمرا در دستور کار قرار داده و ما امروز به دنبال توسعه واحدهای منعطف نیرو که قابلیت ورود در هر صحنه نبرد را داشته باشند، هستیم که الحمدلله پیشرفت قابل قبولی در این زمینه داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: مرحله بیرون راندن اشرار و تروریست‌ها از مرزهای جمهوری اسلامی ایران تنها هدف ما نیست؛ بلکه راهبرد امروز ما رفتن به سراغ عقبه‌ها و محل‌های تجمع و سازماندهی گروهک‌های تروریستی است و این مهم را با قدرت و صلابت هر چه تمامتر دنبال می‌کنیم که بحمدلله به همین منظور نیز تجهیزات، امکانات و الزامات آن را در قرارگاه ها و یگان های نیروی زمینی سپاه فراهم کرده‌ایم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به لزوم ارتقا سطح آمادگی یگان‌های نیرو افزود: آمادگی در دو بعد است؛ یک بعد آن ارتقا آمادگی‌های معنوی، اعتقادی و انگیزشی و بعد دیگر آن ارتقا آمادگی‌های رزم یگان است که باید همه رزمندگان نیروی زمینی سپاه در هر دو بعد اشاره شده، در سطح عالی بدرخشند و لازمه آن نیز زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس است تا نیروهای جوان و تازه نفسی که به یگان ورود پیدا می‌کنند از این فرهنگ ناب الهام گرفته و آن را همواره توشه و سرمشق خود در ادامه خدمت در این نهاد مقدس و ارزشی قرار دهند.
سردار پاکپور در بخش پایانی سخنانش با تشریح طرحها و برنامه‌های نیروی زمینی سپاه در سال جاری، از کلیه فرماندهان و مسئولین نیرو خواست که نسبت به اجرای ابعاد مختلف این طرحها و برنامه‌ها توجه جدی کرده و تمام اهتمام و تلاش خود را برای تحقق آن به کار ببندند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه راندن اشرار از مرزها هدف نهایی نیست/راهبرد سپاه زدن عقبه‌های تروریستهاست

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات