سازمان پدافند غیرعامل مسئولیت ارتقاء مقاومت مردمی را به عهده دارد

سازمان پدافند غیرعامل مسئولیت ارتقاء مقاومت مردمی را به عهده دارد
بازدید 156 زمان 2016/09/29 کد خبر 901

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید احمد جوزی با اشاره به هفته دفاع مقدس و آغاز رزمایش پرتویی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سید احمد جوزی با اشاره به هفته دفاع مقدس و آغاز رزمایش پرتویی حضرت روح الله در منطقه عمومی کاشان در مورد اهداف رزمایش اظهارداشت: اهداف رزمایش ارتقاء آگاهی در جهت مقابله با تهدیدات، تقویت توان تصمیم گیری، اشرافیت به وظایف در قرارگاه پرتویی، هماهنگی میان دستگاه های اجرای، نظامی و انتظامی منطقه، بالابردن آستانه تحمل پذیری خطر در منطقه آموزش و پی بردن به نقاط ضعف در این حوزه  است.

جوزی ضمن اشاره به قابلیت های هسته ای در پنج کشور هسته‌ای دنیا افزود: یکی از الزامات مسئولین با توجه به توانمندی هسته‌ای در جمهوری اسلامی، آگاهی‌رسانی به عموم مردم است  یکی از چالش‌ها در حوزه هسته‌ای و ارتباط با مردم به دلیل عدم آگاهی، ایجاد شایعات در بین مردم است که از لحاظ روانی بار منفی دارد.

سخنگوی رزمایش پرتویی حضرت روح الله خاطرنشان کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور مسئولیت ارتقاء مقاومت مردمی در مواقع بحرانی در حوزه پرتویی را به عهده دارد و با سازماندهی ظرفیت‌ها در ایجاد این قابلیت‌ها تلاش می‌کند.

وی اضافه کرد: بحث بعدی پس از سازماندهی، آموزش است  که در دو بخش دستگاهی و مردمی انجام می‌شود که اطلاعات لازم را در اختیار عموم مردم قرار می‌دهد.

جوزی در خصوص کارگروه‌های رزمایش پرتویی حضرت روح الله و تفکیک وظایف گفت: فرماندهی این رزمایش، با فرماندار کاشان است و فرماندهی سپاه کاشان به عنوان جانشین فرماندار انتخاب شده است و همچنین رئیس کار گروه رصد و پایش و رئیس کارگروه رفع آلودگی با فرماندهی سپاه کاشان است.

وی در مورد دیگر کارگروه‌ها افزود: رئیس کارگروه امنیت عبور و مرور  فرماندهی انتظامی کاشان، رئیس کارگروه انتقال، درمان و آموزش خود امدادی ریاست دانشگاه علوم پزشکی، رئیس کارگروه اطفاء حریق، مدیریت اجساد و ضایعات  شهرداری کاشان، رئیس کارگروه جستجو و نجات و اسکان و مراقبت جمعی رئیس هلال احمر کاشان، رئیس کارگروه آموزش همگانی و مقابله با عملیات روانی با صدا و سیمای استان، رئیس کارگروه ارتباطات  را ریاست شرکت مخابرات برعهده دارد.

سخنگوی رزمایش پرتویی حضرت روح الله تصریح کرد: آموزش‌هایی در دو سطح عمومی و تخصصی به اعضای کارگروه‌ها و نیروهای عمل کننده داده شده است و آموزش‌های مردمی مخصوصا روستاهای اطراف سایت هسته‌ای نیز دراین خصوص درنظر گرفته شده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سازمان پدافند غیرعامل مسئولیت ارتقاء مقاومت مردمی را به عهده دارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات