نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی

نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی
بازدید 104 زمان 2017/07/23 کد خبر 9050

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، معاون سلامت سازمان پدافند غیر عامل امروز در این نشست گفت: زیرساختهای حوزه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، معاون سلامت سازمان پدافند غیر عامل امروز در این نشست گفت: زیرساختهای حوزه نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی در مشهدپدافند زیستی در کشور رشد لازم را ندارد از این رو تقویت زیرساخت های تخصصی، آموزش و آماده سازی مردم و فرهنگ سازی در این حوزه از اهمیت بسیار برخوردار است.

وی افزود: باید ظرفیت، توان و دانش نیروهای متخصص در این حوزه را ارتقا دهیم تا بتوانند دشمن و تهدیدهای آن را به خوبی شناسایی کنند که دانشگاه ها نقش اساسی در شناسایی زیرساخت و تهدید ها و تقویت زیرساخت ها دارند.

او گفت: از سال ۸۹ که سیاست های کلی نظام در زمینه پدافند غیر عامل ابلاغ شده است سندهای پدافند زیستی، شیمیایی و پرتوی در مدت یک سال تدوین، ابلاغ و اجرایی شده است.

معاون سلامت سازمان پدافند غیر عامل افزود: تهیه و تدوین دستور العمل سند پدافند زیستی استان ها و ابلاغ آن، تدوین و تصویب سند بالادستی در حوزه زیستی و انسانی و ابلاغ سند پدافند زیستی حوزه جهاد کشاورزی برای اجرا از اقدامات سازمان پدافند غیر عامل بوده است.

این مقام مسئول گفت: امروز در حوزه زیستی مشکلی با عنوان سند بالادستی نداریم و حوزه های متولی این امر در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان به عنوان متولیان حوزه از این نظر مشکلی ندارند و مسیر برای آنها مشخص شده است.

او گفت: سند زیستی استان ها هم در قالب تشکیل همین کارگروه ها با تعیین نقش استان و متولیان محوری از طریق دستورالعمل تخصصی مربوط ارائه شده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات