تهران به ۲۰۰ موتورلانس مجهز شد

تهران به ۲۰۰ موتورلانس مجهز شد
بازدید 105 زمان 2017/07/24 کد خبر 9082

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این موتورلانس‌ها، محصول شرکت هوندا ژاپن و با حجم ۳۰۰ سی سی است …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این موتورلانس‌ها، محصول شرکت هوندا ژاپن و با حجم ۳۰۰ سی سی است که بسیار پیشرفته و دارای سیستم ترمز ABS و EBD و تمام تجهیزات مورد نیاز یک آمبولانس هستند.

این موتورلانس‌ها قادرند در بزرگراهها، اتوبانها، خیابان ها و کوچه های کم عرض تردد نمایند و قدرت مانور خوبی جهت حرکت در بین موانع ثابت و متحرک دارند.

موتورلانس‌ها بهترین وسیله حضور عوامل مجرب اورژانس و تجهیزات ارزشمند آنها در کوتاهترین زمان ممکن بر بالین بیمار تا رسیدن آمبولانس هستند.

قیمت هر یک از این موتور سیکلت‌ها حدود ۴۰ میلیون تومان و با تجهیزات پزشکی مورد نیازی مانند تله مدیسین، اکسیژن، ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) و الکتروشوک قیمت آن به حدود ۱۰۸ میلیون تومان می‌رسد.

تا پیش از این، تعداد موتورلانس‌های تهران ۳۰ دستگاه بود که با توزیع این ۲۰۰ دستگاه، شاهد افزایش چشمگیری در ناوگان اورژانس کشور خواهیم بود. این موتور آمبولانس ها با موافقت هیات دولت و همکاری وزارت بهداشت، سازمان گمرک کشور، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان ملی استاندارد و پلیس شماره گذاری و آماده ارائه خدمات به مردم است.

موتورلانس‌ها نیاز به نیروی انسانی کمتری دارند و از سوی دیگر با سرعت عمل بیشتر، نقش مهمی در ارائه خدمات به بیماران و مصدومان دارند و به عنوان پیش قراول در ماموریت ها اعزام می شوند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی بیشتر، آمبولانس اعزام خواهد شد.

نیاز به این خدمت جدید وقتی بیشتر حس می شود که جمعیت ۱۲ میلیون نفری تهران و تردد و ترافیک بالای آن، زمان رسیدن واحدهای اورژانس را زیاد می کرد اما با بکارگیری موتورلانس ها، زمان رسیدن نیروهای اورژانس کاهش قابل توجهی می‌یابد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تهران به ۲۰۰ موتورلانس مجهز شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات