آسوشیتدپرس: ایران در زمینه نظامی خودکفا شده است

آسوشیتدپرس: ایران در زمینه نظامی خودکفا شده است
بازدید 105 زمان 2017/07/24 کد خبر 9086

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در یکصدو پنجاه و پنجمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، در یکصدو پنجاه و پنجمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)ارتش جمهوری اسلامی ایران خط تولید موشک پدافند هوایی برد بلند صیاد ۳ که توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده است افتتاح و تعدادی از آن به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل گردید.

اسوشیتدپرس با توجه به آغاز خط تولید موشک صیاد ۳ نوشت: در روز شنبه ایران خط تولید موشکی به نام هانتر که در زبان فارسی به معنی صیاد است را آغاز کرد. افتتاح این خط تولید در حالی است که ایران بدون توجه به هشدار های مقامات آمریکایی در سال جاری موشک های زیادی را نیز آزمایش کرده است. ایران همچنین بدون توجه به هشدارهای کاخ سفید دائما از پیشرفت های موشکی خود خبر داده در انواع مختلف آن خبر داده است.

این ادعای ایران در مورد این موشک در حالی است که بیان می شود این موشک ها از نوع کاملا پیشرفته و کاملا بومی می باشد. ایران همچنین در ماه دسامبر موشک صیاد ۳ را آزمایش کرده که برد آن تا ۱۲۰ کیلومتر یعنی حدود ۷۵ مایل می رسد.

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: از سال ۱۹۹۲ ایران خودکفایی نظامی خود را آغاز کرده است و ایران توانسته است انواع موشک ها و تانک ها و همچنین سلاح های پیشرفته و به علاوه زیردریایی ها را تولید کند.

وب سایت گلوبال میلیتاری دیفنس (DMD) نیز در گزارش سالانه خود اخیرا به افزایش قدرت نظامی ایران اشاره کرد و در گزارش ویدئویی خود عنوان کرد که ایران سال به سال قدرت نظامی خود را افزایش میدهد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آسوشیتدپرس: ایران در زمینه نظامی خودکفا شده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات