خیز کنگره برای تصویب طرحی جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی

خیز کنگره برای تصویب طرحی جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی
بازدید 113 زمان 2017/07/24 کد خبر 9104

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه اینترنتی بیزینس استاندارد در مقاله ای عنوان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا می …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه اینترنتی بیزینس استاندارد در مقاله ای عنوان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا می خواهد درباره طرحی رای گیری کند که براساس آن، تحریمهایی ضد ایران، روسیه و کره شمالی اعمال می شود. تصویب این طرح سبب می شود کار دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای برداشتن تحریمهای روسیه سخت تر شود.

ظاهرا اعضای دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان درباره این طرح اتفاق نظر دارند. این طرح دربرگیرنده بسته ای از تحریمها ضد ایران، روسیه و کره شمالی است. قرار است مجلس نمایندگان روز سه شنبه پیش رو درباره این طرح رای گیری کند و احتمالا سنا پس از آن، این طرح را در دستور کارش قرار خواهد داد.

با این اوصاف، این مصوبه که مورد توافق جمهوری خواهان و دموکرات ها است تا پایان ماه جاری میلادی به میز کار رئیس جمهور آمریکا خواهد رسید. البته مشخص نیست که آیا ترامپ این مصوبه را وتو خواهد کرد یا خیر. اگر ترامپ این کار را انجام بدهد با واکنش خشمگینانه دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مواجه خواهد شد و احتمال دارد خطر شکسته شدن وتوی او در کنگره با همراهی دو سوم اعضای کنگره با پیش بیاید.

قرار است اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تا یک هفته دیگر برای تعطیلات تابستان بروند. تصویب این طرح سبب محدود شدن اختیارات رئیس جمهور آمریکا برای رفع تحریمهای روسیه می شود. براساس این طرح، ترامپ ملزم می شود درباره هرگونه تعلیق یا پایان تحریمها علیه کشورهای مدنظر، به کنگره گزارش مکتوب بفرستد و اعضای کنگره پس از دریافت این گزارش، سی روز فرصت خواهند داشت تا این درخواست رئیس جمهور را رد یا قبول کنند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه خیز کنگره برای تصویب طرحی جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات