قدرت آسیب رساندن به آمریکا را داریم

قدرت آسیب رساندن به آمریکا را داریم
بازدید 102 زمان 2017/07/28 کد خبر 9186

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار اسماعیل قاآنی عصر پنجشنبه در اولین مراسم سالگرد شهید محمود نریمانی (شهید …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار اسماعیل قاآنی عصر پنجشنبه در اولین مراسم سالگرد شهید محمود نریمانی (شهید جبهه مقاومت) که در تالار شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد، گفت: در دهه مبارک کرامت قرار داریم، برای بنده توفیقی شد که در این مجلس که مزین به نام شهید است خدمت خانواده شهدا عرض سلامی داشته باشم.

سردار قاآنی در ادامه با اشاره به اینکه انسان‌ها دوره معینی برای زندگی کردن دارد که با مرگ پایان می‌پذیرد، گفت: این در حالی است که در پرونده شهدای عالی‌مقام مهر زرین شهادت نقش می‌بندد،  مهری که در پرونده بسیاری از رهبران و امامان شیعه و مسلمان  نقش بسته است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) پرچمی را در دنیا به اهتزاز درآورد که راه باعزت زندگی کردن را به همه آموخت، گفت: شهدای مدافع حرم به همه اثبات کرده‌اند راه امام حسین (ع) ادامه دارد به همین منظور ما نباید از آثار وجودی شهدا غافل باشیم.

سردار قاآنی در بخش دیگری با اشاره به اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از کشورها با ایران بنای جنگ داشتند، گفت: نظام جمهوری اسلامی یک نظام الهی است که زیر سایه‌اش مردم با آرامش زندگی می‌کنند و جواب محکمی به همه متجاوزان خواهند داد.

جنگ تحمیلی از خانه‌های ما آغاز شد

وی بابیان اینکه جنگ تحمیلی از درون خانه‌های ما آغاز شد، گفت: همه‌کسانی که سال‌های جنگ را به یاد دارند به این مسئله واقف هستند که دشمن جنگ را از درون خانه و شهرهای ما آغاز کرد و مثل آب خوردن مردم را می‌کشت.

جانشین فرمانده سپاه قدس تأکید کرد: دشمن همه امکان خود را برای شکست ایران بسیج کرد،  منافقان را علم کرد، جنگ هشت سال تحمیلی را به راه انداخت، در این مدت ظرفیت کشور درگیر شد و ما خسارت زیادی دادیم ولی به برکت ولایت و نظام جمهوری اسلامی دشمن به اهدافش نرسید.

سردار قاآنی با تأکید بر اینکه ملت ایران اسلامی در همه عرصه‌ها ثابت کرده است که توانایی تبدیل تهدیدها را به فرصت دارد، از هشت سال جنگ تحمیلی به‌عنوان یک سرمایه یادکرد و گفت: شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم ثابت کرده‌اند که هر طوفانی توانایی نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

جانشین فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی همه دنیا بسیج شد تا ایران را از پای درآورد، گفت: رشادت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های رزمندگان اسلام باعث شد که دشمن در زمان جنگ و حال حاضر به اهداف شومش نرسد.

شرق و غرب از صدام حمایت کرد

سردار قاآنی در بخش دیگری با اشاره به سالروز عملیات مرصاد، گفت:امام راحل (ره) قبل از عملیات مرصاد قطعنامه را پذیرفت درحالی‌که دشمن درخواست کرد به آن‌ها فرصت داده شود و در زمان یادشده تلاش کرد که بتواند به مرزهای ما حمله کند.

وی با تأکید بر اینکه امام راحل پای حرفش ایستاد، گفت: بسیجیان قهرمان، یگان‌های زرهی عراق را به بیرون از مرزها راندند که این مهم نشان از توانایی نظامی ایران اسلامی داشت.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه موشک‌هایی که صدام به شهرهای ما می‌زد، ساخت شوروی سابق بود، گفت: فرانسه نیز در سال‌های پایانی بمب‌های لیزری به همراه خلبان و هواپیما در اختیار صدام می‌گذاشت تا بتواند به ایران حمله کند. هم غرب در رأس آن‌ها آمریکا و هم شرق صدام را در هشت سال جنگ تحمیلی پشتیبانی کردند.

وی با تأکید بر اینکه همه آزادگان جهان از پیروزی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی خوشحال شدند، گفت: شهدای عالی‌مقام ما با ادامه راه امام حسین (ع) این جاده خاک گرفته را به اتوبانی برای تردد آزادگان جهان تبدیل کردند.

شهدا تربیت‌یافته مکتب امام حسین (ع) هستند

جانشین فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری با اشاره به اینکه مدافعان حرم هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران به دفاع می‌پردازند، گفت: آن‌ها کیلومتر دورتر از کشور برای بقای اسلام می‌جنگند.

وی با اشاره به اینکه شهید نریمانی جزو مربیان برجسته جنگی بوده بود، گفت: این شهید بزرگوار توانست نیروهای بسیاری را آموزش دهد، همه مدافعان حرم و شهدا تربیت‌یافته مکتب امام حسین (ع) هستند و در میدان مبارزه جلوتر از همه حرکت می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با تأکید بر اینکه رهبری جایگاه شهدای مدافع حرم را جایگاهی ویژه می‌دانند، گفت: اگر گفته می‌شود جایگاه شهدای مدافع حرم بسیار ویژه است به آن معنا نیست که جایگاه شهدای دفاع مقدس ویژه نیست بلکه به این معناست که شهدا مدافع حرم ادامه‌دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند.

سردار قاآنی احترام به شهدا را واجب دانست و گفت: هر یک از شهدای ایرانی اسلامی پرچمی در دنیا برافراشته که هر انسان آزاده‌ای را به وجد می‌آورد.

شهدا راه زندگی عزت مدارانه را به ما می‌آموزند

جانشین فرمانده سپاه قدس با تأکید بر اینکه شهدا راه زندگی عزت مدارانه را به ما می‌آموزند، گفت: آثار وجودی شهدا در جامعه  جاری و ساری است.

سردار قاآنی در بخش دیگری با اشاره به جنایات آمریکا در منطقه، گفت: آمریکا دو جنگ بزرگ را علیه مردم منطقه به راه انداخت و باعث جنایات بسیاری شد. اگر روزی بلندگوهای تبلیغاتی آمریکا را از آن‌ها بگیرند مردم دنیا متوجه جنایات شیطان بزرگ خواهند شد.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه آمریکا در افغانستان و عراق جنگ به راه انداخت، گفت: آمریکایی‌ها در حالی جنگ در افغانستان و عراق به راه انداختند که از خزانه خودشان هزینه بسیاری پرداخت کردند به‌طوری‌که ترامپ پس از روی کار آمدن به هزینه ۶ هزار میلیون دلاری آمریکا در غرب آسیا انتقاد کرد.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه آمریکا مقتدرانه وارد جنگ با عراق و افغانستان شد، تصریح کرد: این در حالی است که آمریکا با خواری و ذلت این دو کشور را ترک کرد به‌طوری‌که دوستان و دشمنان رئیس‌جمهور وقت آمریکا به تمسخر به وی می‌گفتند؛ ایرانیان شمارا با تیپا بیرون انداختند.

اسراییل به خواری افتاده است

سردار قاآنی با تأکید بر اینکه آمریکا در منطقه به دنبال اهدافی بلند بود، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت‌فقیه خواب آن‌ها را پریشان کرده طوری که به اهداف شومشان هرگز دست نخواهند یافت.

وی در بخش دیگری به حضور اسرائیل در  منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا اسرائیل را در منطقه علم کرد تا به جان مسلمانان بیفتد اسرائیل در جنگ شش‌روزه سه کشور را شکست داد. این در حالی است که از اقتدارش چیزی باقی نمانده به‌طوری‌که سید حسن نصرالله در اتاق خود می‌نشیند و به اسرائیل اعلام می‌کند کارخانه آمونیاکش را جمع کند وگرنه این کارخانه در جنگ کار دست اسرائیل خواهد داد.

سردار قاآنی ادامه داد: اسرائیل به خفت و خواری افتاده است به‌طوری‌که پس از تهدید سید حسن نصرالله مردمش به خیابان ریخته و درخواست جمع‌آوری کارخانه آمونیاک را داشتند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا ما را بسیار اذیت کرده است، گفت: به جرات می‌گوییم قدرت آسیب رساندن به آمریکا راداریم.

جانشین فرمانده سپاه قدس در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: اهدافی که ما در منطقه تعریف کرده‌ایم اهدافی نقطه‌ای است و حرم نقطه کمکی است. ما به آمریکا و اسرائیل و متحدانش ثابت کرده‌ایم که اراده کنیم هر نقطه‌ای را نگه می‌داریم. هدف نهایی ما برقراری حکومت جهانی امام زمان (عج) است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قدرت آسیب رساندن به آمریکا را داریم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات