دولت پاکستان برای کنترل مرز مشترک با ایران اقدام جدی انجام دهد

دولت پاکستان برای کنترل مرز مشترک با ایران اقدام جدی انجام دهد
بازدید 109 زمان 2017/07/28 کد خبر 9188

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قاسم رضایی ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم معارفه فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، قاسم رضایی ظهر پنج شنبه در حاشیه مراسم معارفه فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی و در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات مهم در مرزهایمان عدم آشنایی مردم مرزنشین با یکسری قوانین و مقررات است، مرزنشینان ما باید در بحث اشنایی با مرزها و قوانین مهارت داشته باشند.
وی ادامه داد: در طول چهار ماه، ۸۵۹ نفر عابر غیرمجاز در مرزها دستگیر کرده ایم که این ها، عمدتا ایرانی هایی هستند که نسبت به قوانین توجیه نبودند، از سوی دیگر باید عملکرد مرزبانان را برای مردم ذکر کنیم، این افراد در شرایط سخت و گرما و سرما تنها برای آسایش و آرامش مردم فعالیت می کنند.
رضایی وجود این میزان امنیت را فرصت مناسبی برای فراهم شدن تمامی زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاران مختلف دانست.
بیشترین تهدید مرزی از سوی مرز مشترک با کشور پاکستان است
فرمانده مرزبانی بیشترین تهدید را از جانب مرزهای شرقی دانسته و گفت: در این مرزها گاها شاهد ورود مواد مخدر توام با برخی شرارت های مسلحانه و اقدامات تروریستی کوچک هستیم که این امر سبب شده این مرزها نسبت به دیگر مرزهای کشور بیشترین تهدید را متوجه مرزبانان کند.
وی ادامه داد: در ارتباط با کشور پاکستان باید اقدامات دیپلماسی خود را بالا ببریم چرا که در مرز مشترک با این کشور دچار مشکلاتی می شویم.
رضایی افزود: سفیرکشور ما در پاکستان باید اقدامات خود را جدی تر کند تا مرز مشترک به شکل دوطرفه کنترل شود.
فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه در بحث ترددهای غیرمجاز و مواد مخدر اشرافیت داریم، گفت: در پاکستان برخی افراد که قاتل فراری هستند در منطقه مرزی آن کشور ساکن بوده و تحت فشار دشمنان، ناامنی به وجود می آوردند که از دولت پاکستان خواستاریم اجازه سکونت به این افراد ندهد.
بالای ۸۰ درصد کشفیات مواد مخدر در مرز مشترک با پاکستان
وی ادامه داد: پرهزینه ترین مرز مشترک پاکستان است که باید دستگاه دیپلماسی ما به صحنه بیاید چرا که در این مناطق مرزها به صورت یک طرفه کنترل می شود و هم اکنون بالای ۸۰ درصد کشفیات مواد مخدر از این مرز است.
رضایی با اشاره ای به مرزهای مشترک با کشور ترکیه گفت: در مرز با ترکیه سال های قبل مشکل داشتیم اما هم اکنون سرمایه گذاری هایی از سوی دو کشور انجام شده است و مشکلات دارد به کمترین مقدار می رسد.
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره ای به مرزهای آذربایجان غربی نیز گفت: در شمال آذربایجان غربی تقریبا به قاچاق صفر رسیده ایم اما در جنوب استان با قاچاق برخی محصولات ضدفرهنگی و غیرهدف مواجه شده ایم.
از عنوان کولبران سواستفاده می شود
وی در خصوص کولبران نیز گفت: برخی هستند که از نام کولبر سواستفاده می کنند و از جاهای ممنوعه مواد و کالاهایی را چه در کوله و چه در چهارپا می آورند، این ها قاچاق محسوب می شود و باید کنترل شوند، اما برخی نفرات در این راستا خلط مبحث می کنند.
رضایی ادامه داد: دوستانی که نا آگاهانه اعلام نظر می کنند باید توجه داشته باشند مرزبان مسئول این امر است و نباید تعدی به حقوق مامور شود چرا که تعدی به مامور در حین انجام وظیفه جرم است.
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره ای به هدفگذاری ویژه امسال در زمینه جلوگیری از ورود و خروج عتیقه جات گفت: در چهار ماهه امسال، کشف پارچه هشت برابر، شکر ۶.۵ برابر و لوازم برقی ۲.۶ برابر شده است.
وی همچنین از درنظرگرفتن برخی مزایا برای مرزبانان طی ماه های آتی خبر داد و گفت: بسته پنج ساله برای مرزبانان از جمله خانه سازمانی در نظر گرفته شده که بخشی اجرایی شده و بخشی در حال اجرا است.
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره ای به سرباز ربوده شده در مرزهای شرقی نیز گفت: تاکنون نتوانسته ایم وی را برگردانیم اما از دولت پاکستان و نخست وزیر پاکستان مطالبه جدی در این خصوص داشته ایم و به جد دنبال پیگیری موضوع هستیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه دولت پاکستان برای کنترل مرز مشترک با ایران اقدام جدی انجام دهد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات