تهدید امنیت سایبری با ابداع ابزار هکری مخفیانه توسط دولت‌ها

تهدید امنیت سایبری با ابداع ابزار هکری مخفیانه توسط دولت‌ها
بازدید 70 زمان 2017/07/30 کد خبر 9260

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، براد اسمیت، وکیل برجسته همکار با شرکت مایکروسافت، معتقد است که دولت آمریکا …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، براد اسمیت، وکیل برجسته همکار با شرکت مایکروسافت، معتقد است که دولت آمریکا و آژانس امنیت ملی این کشور مسئول ذخیره‌سازی باج‌افزار واناکرای و مشکلات مربوط به انتشار آن هستند.

براد اسمیت، دولت آمریکا را متهم به تولید و ذخیره‌سازی انواع ابزار هک کرد که واناکرای یکی از آنها بوده‌است.

این باج‌افزار در ماه‌های اخیر هزاران رایانه را در سراسر جهان آلوده کرد و میلیون‌ها دلار خسارت به بارآورد. 

این وکیل معتقد است واناکرای از آسیب‌پذیری‌هایی در سیستم‌عامل ویندوز استفاده کرد که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا شناسایی شد و واناکرای هم بر همین اساس طراحی و منتشر شده‌است.

اسمیت افزود: دولت‌های جهان باید در برابر حملات سایبری هوشیار شوند و رویکرد متفاوتی در این زمینه اتخاذ کنند. آنان باید قوانین جنگ در جهان واقعی را در دنیای سایبری رعایت کنند و از وارد آوردن خسارت به غیرنظامیان خودداری کنند.

اسمیت تصریح کرد که دولت‌ها باید از ابداع ابزار هکری مخفیانه خودداری کنند و از استفاده از ابزار مذکور در برخوردهای خصمانه بپرهیزند، زیرا روش‌های یاد شده به مردم عادی آسیب می‌زند. تداوم این رفتارها می‌تواند ابعاد درگیری‌های سایبری را گسترش دهد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تهدید امنیت سایبری با ابداع ابزار هکری مخفیانه توسط دولت‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات