ناامنی‌های ترکیه در کمین جان گردشگران ایرانی

بازدید 469 زمان 2017/07/31 کد خبر 9272

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل ذبیح‌الله نیکفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حوادث اخیر ترکیه و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل ذبیح‌الله نیکفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حوادث اخیر ترکیه و گروگانگیری گردشگران ایرانی، گفت: باید اذعان کرد که شرایط کشور ترکیه از نظر امنیتی برای گردشگران مناسب نیست و این امر باید توسط آژانس‌های گردشگری به مسافران اعلام شود؛ به عبارتی لازم است از سوی این آژانس‌ها اطلاع دقیقی از وضعیت ترکیه به متقاضیان سفر به این کشور ارائه شود؛ نه اینکه صرفا به دنبال منافع خود باشند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها نیز نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی وضعیت ترکیه دارند، اظهارکرد: متاسفانه به دلیل تداوم حوادث تروریستی در ترکیه، هنوز هم  برخی از مناطق این کشور برای جان گردشگران ناامن تلقی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه ارزان بودن قیمت سفر یکی از دلایل حضور بیشمار گردشگران ایرانی در ترکیه است، ادامه داد: گردشگران نباید به هر قیمتی جان خود را در معرض خطر قرار دهند؛ در این بین مقاصد گردشگری خارجی زیادی در همسایگی کشورمان وجود دارد که شرایط مناسبی را نسبت به ترکیه دارند و این مقاصد جدید می‌توانند جایگزین ترکیه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد که اگر مسئولان و متولیان حوزه گردشگری بستر مناسبی در مقاصد جدید گردشگری داخلی ایجاد کنند و در این بین سطح قیمت سفرهای داخلی را کاهش دهند، حتما بسیاری از افرادی که به کشورهایی مانند ترکیه سفر می‌کنند بازدید از مقاصد جدید داخلی را ترجیح خواهند داد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نقاط جذاب طبیعی بسیاری در مناطق کشورمان وجود دارد و بر این اساس رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی دنیا به ایران تعلق دارد لذا باید از چنین ظرفیت شاخصی برای رونق گردشگری داخلی بهره مناسب برده شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به تازگی گردشگران ایرانی در سفر به ترکیه با باج‌گیران یا گروگان‌گیرهایی مواجه شدند که پس از حبس آنها خانواده‌هایشان را وادار می‌کنند در قبال آزادی برای آنها پول پرداخت کنند.

منبع : تابناک


خبر های مشابه ناامنی‌های ترکیه در کمین جان گردشگران ایرانی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات