ارتقا حفاظت مجلس در روز تحلیف

ارتقا حفاظت مجلس در روز تحلیف
بازدید 113 زمان 2017/07/31 کد خبر 9281

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسین ذوالفقاری صبح امروز پس از پایان نشست معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسین ذوالفقاری صبح امروز پس از پایان نشست معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بعد از رقابت‌های انتخاباتی و بگو مگوهای انتخاباتی شاهد یک همدلی در سطح عالی در کشور هستیم؛ از لوازم امنیت و اداره کشور و تحکیم و توسعه اقتصاد مقاومتی و حفظ کشور در برابر تهدیدات است.

وی با بیان اینکه در شورای امنیت کشور هماهنگی خوبی وجود دارد و وزیر کشور و استانداران استان‌ها حمایت خوبی از ناجا دارند، گفت: به دنبال آن هستیم که بگوییم نقش مردم در ایجاد امنیت انکار نشدنی است، باید برای ایجاد امنیت از همه ظرفیت های کشور استفاده کرد.

معاون امنیتی وزیر کشور تاکید کرد: در همین حادثه تروریستی در تهران شاهد سیل مراجعه و درخواست مردم بودیم که چگونه می‌توانیم به دولت و نیروهای امنیتی کمک کنیم.

وی افزود: اقتدار نیرو انتظامی به دلیل کارکردی که دارد باید حفظ شود، کمک به نیروی انتظامی باید در چارچوب و ضوابط خاصی صورت پذیرد.

ذوالفقاری با بیان اینکه در تقویت مرزها به آنچه که می‌خواهیم برسیم فاصله داریم، گفت: ۳۰ میلیارد تومان از بودجه به این امر تخصیص داده خواهد شد.

معاون امنیتی وزیر کشور همچنین تمام پبش بینی‌های تامین امنیتی و ترافیکی صورت گرفته و مسئولیت کلیه مراسم به قرارگاه ثارالله داده شده است؛ همچنین تمام اقدامات هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی همچون سپاه برای مشارکت در تامین امنیت انجام شده و سطح امنیتی مجلس به حیاتی ارتقا داده شده است.

وی تاکید کرد: طی جلساتی در وزارت کشور تقسیم کار صورت گرفته، وظایف پدافند هوایی و دیگر قسمت‌ها مشخص شده است، وضعیت منطقه مجلس را در ایام تحلیف از حساس به حیاتی ارتقا داده‌ایم.

ذوالفقاری درباره برنامه وزارت کشور برای اتباع خارجی نیز یادآور شد: اتباع دو دسته‌اند؛ مجازها و کسانی که غیر مجاز هستند، برای غیر مجازها مرزها را کنترل می کنیم و به دنبال آن هستیم تا به کمک سپاه و مرزبانان از ورود غیر مجازها جلوگیری کنیم.

معاون امنیتی وزیر کشور تصریح‌کرد: سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر از مرزها برگردانده شده‌اند، باید هزینه‌های ورود قانونی کمتر از غیر قانونی باشد.

وی در ادامه این نشست درباره حوادث تروریستی افزود: از زمان حضور داعشی‌ها در عراق تا کنون تلاش کرده‌اند تا در ایران به ویژه تهران ایجاد ناامنی کنند و عملیات تروریستی آنها را خنثی‌سازی کرده‌ایم، در حوزه‌های مختلف توسط دوستان ما در سپاه و وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی اقدامات خوبی صورت گرفته و چندین تیم تروریستی بعد از حادثه تروریستی مجلس دستگیر و ضربه خوردند.

ذوالفقاری ادامه داد: در کنار این موضوع و در همین فاصله حفاظت از اماکن و تاسیسات مورد بازنگری قرار گرفت و در هفته گذشته در شورای امنیت کشور تصویب و برای شورای عالی امنیت ملی ارسال شد و انشالله به زودی در مجلس تصویب خواهد شد؛ با توجه به تحولات ایجاد شده و ضربه خوردن جریان تکفیری آنها به دنبال اقدامات ایذایی در کشور هستند  از این رو طرح جدید خنثی‌سازی اقدامات تروریستی که زوایای پنهان آن مورد توجه خواهد گرفت به تصویب خواهد رسید.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ارتقا حفاظت مجلس در روز تحلیف

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات