مرزبانان فرهنگی، شبیخون و جنگ نرم دشمنان را رصد کنند‌

مرزبانان فرهنگی، شبیخون و جنگ نرم دشمنان را رصد کنند‌
بازدید 119 زمان 2017/08/01 کد خبر 9295

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، تولیت آستان قدس رضوی گفت: مرزبانان و دیدبانان فرهنگی کشور باید شبیخون و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، تولیت آستان قدس رضوی گفت: مرزبانان و دیدبانان فرهنگی کشور باید شبیخون و جنگ نرم دشمنان را رصد کنند
 
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم رونمایی از محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار داشت: آنچه از سیره علی بن موسی الرضا علیه اسلام برای جامعه بشری به عنوان الگو داریم این است که انسان معاصر نسبت به قول و فعل اهل بیت معرفت پیدا کند.
 
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: در ذات همه انسان‌ها الگوگیری و الگو شدن وجود دارد و قرآن کریم نیز هم الگو معرفی می‌کند و هم تاکید بر الگو شدن در جامعه بشری دارد.
 
رئیسی با اشاره به اینکه الگو گرفتن از فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت بر صاحبان علم و دانش واجب است، افزود: همه رسانه‌هایی که دایره نفوذ و تربیون دارند مسئولیت دارند که جامعه بشری را با کلام اهل بیت آشنا کنند.
 
وی تاکید کرد: هر قلمی مورد سوگند قران کریم نیست زیرا قلم بسیار است از جمله قلم‌های الکترونیک، قلمی محترم است که توحیدی و انسان ساز باشد.
 
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: تمام پیشوایان دین ما یک سبک زندگی را پیش روی ما گذاشته‌اند که قابل دسترسی است و می‌توان ساده زیستی، شور انگیزی در مسیر زندگی، اندیشه و تفکر در همه عرصه‌های ارتباط با خود، ارتباط با خدا ، ارتباط با دیگران را از آنها آموخت.
  
وی افزود: امروز آنچه مورد هجوم است فرهنگ برگرفته از امامان و پیشوایان دین است و به نام جنگ نرم، شبیخون فرهنگی اعتقادات را مورد هدف قرار داده‌اند. دیدبانان و مرزبانان فرهنگی موظف هستند رصد کنند و منافذ ورود دشمن به عرصه‌های فرهنگی را خوب بشناسند تا جامعه را نسبت به آنها آشنا و هشدارهای لازم را بدهند.
  
رئیسی گفت: روشنفکری در جامعه ما بد تعریف شده است، روشنفکر جامعه ما نگاهش بعضا به فرهنگ غربی و خارج از مرزها است در حالی که در کشورهای اسلامی نگاه جریان روشنفکری این طور نیست و نگاه روشنفکری، نگاه به درون و ارزش‌های دینی، اسلامی است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مرزبانان فرهنگی، شبیخون و جنگ نرم دشمنان را رصد کنند‌

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات