ادعای جدید عربستان درباره حمله به سفارت این کشور در تهران

ادعای جدید عربستان درباره حمله به سفارت این کشور در تهران
بازدید 83 زمان 2017/08/01 کد خبر 9325

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی مدعی شد که ایران تحقیق در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی مدعی شد که ایران تحقیق در خصوص حمله به سفارت ریاض در تهران و کنسولگری عربستان در مشهد را به درازا می‌کشد و از تکمیل آن جلوگیری می‌کند.

وی مدعی شد که دولت ایران علی‌رغم موافقت اولیه، با ورود هیئت سعودی به اراضی خود برای بازدید از مقر سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد مخالفت کرده است.

این منبع در ادامه ادعاهای خود افزود که ایران با هدف دستیابی به امتیازات دیپلماتیک از عربستان به باج‌گیری روی آورده است و این اقدامات بیانگر سیاست و رفتار این کشور و همچنین عدم احترام به قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی و نقض تعهدات دیپلماتیکی است که ایران طی بیش از ۳۸ سال گذشته در پیش گرفته است.

وی افزود: عربستان سعودی برای اتخاذ تمام اقداماتی که حقوق دیپلماتیکش را تضمین می‌کند، به سازمان‌های بین‌المللی مراجعه می‌کند.

رژیم سعودی روز شنبه دوازدهم دی ماه ۱۳۹۴ برابر با دوم ژانویه ۲۰۱۶ در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در رأس آنها آیت الله نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

پس از اعدام آیت الله شیخ نمر النمر که موج محکومیت جهانی را به همراه داشت برخی از معترضان در تهران و مشهد در اعتراض به این حکم به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد حمله کردند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ادعای جدید عربستان درباره حمله به سفارت این کشور در تهران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات