آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه ایران با ۱+۵ دچار مشکل شده است

آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه ایران با ۱+۵ دچار مشکل شده است
بازدید 119 زمان 2017/08/02 کد خبر 9345

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور آقای عراقچی در کمیسیون امنیت ملی برگزار شد، نمایندگان بر سر ۲ موضوع اتفاق نظر داشتند.

وی افزود: موضوع اول مطرح‌شده در جلسه کمیسیون، نظر سازمان ملل و مجامع جهانی در رابطه با کیفیت اجرای برجام از سوی ایران و موضوع دوم بدعهدی آمریکایی‌ها بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: امروز شاهد هستیم که اکثر قریب به اتفاق مجامع جهانی به بدعهد بودن آمریکایی‌ها معتقدند و  همواره بیان می‌کنند که دولت آمریکا تحت هیچ شرایطی به عهد و پیمانش با کشورهای دیگر جز در مواقعی که  در برابر آنها با قدرت ظاهر شویم و بر احقاق حقوق‌مان پافشاری کنیم، پایبند نیست.

حسن‌بیگی با بیان اینکه آمریکا در روابط دیپلماتیک خود با دنیا دچار مشکل شده و کشورها مانند گذشته حاضر به همکاری با آمریکا نیستند، تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه ایران در تعامل و اجماع با کشورهای ۱+۵ دچار مشکل شده و تنها انگلیس است که به‌دلیل منافع مشترک گسترده با این کشور توانسته نظر مثبتش را برای اجماع علیه کشورمان جلب کند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر دبیرکل سازمان ملل در گزارشات گوناگونی که از روند اجرای تعهدات کشورمان در برجام صادر کرده، همواره بر حُسن انجام  تعهدات برجامی از سوی ایران اذعان کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: احدی نمی‌تواند کتمان کند که آمریکا در تصویب تحریم‌های اخیر، متن برجام را نقض کرده، به‌‌ویژه بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام را که به‌صراحت اعلام کرده که  هر نوع تحریمی علیه ایران پس از اجرای این توافق‌نامه بین‌المللی نقض برجام به حساب می‌آید.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آمریکا برای اعمال تحریم‌‌ها علیه ایران با ۱+۵ دچار مشکل شده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات