قاسمی: ایران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد

قاسمی: ایران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد
بازدید 100 زمان 2017/08/03 کد خبر 9365

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به‌دنبال امضای لایحه تحریم‌های مجالس سنا و نمایندگان آمریکا علیه ایران توسط رییس …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به‌دنبال امضای لایحه تحریم‌های مجالس سنا و نمایندگان آمریکا علیه ایران توسط رییس جمهور آن کشور، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکوم کردن این اقدام واپسگرایانه، نامشروع، غیرمنطقی و مغایر با تمامی اصول انسانی و قوانین بین المللی، آن را یکی از آخرین نمونه اقدامات ضدایرانی در آمریکا و خصومتی دیگر علیه مردم با فرهنگ و تمدن ایران و توهینی به تمامی مردم آزاده جهان دانست.

قاسمی با تأکید بر این واقعیت که قانون اخیر، اجرای موفقیت آمیز برجام را متأثر می‌سازد و مورد انتقاد کشورهای مختلف از جمله شرکای آمریکا است، اظهار داشت: این حرکت زورورزان آشوب‌طلب و عناصر افراطی و بداندیش حاکم بر ایالات متحده  آمریکا یک بار دیگر یک‌جانبه‌گرایی و دشمن‌خویی بی‌منطق آمریکایی را به نمایش گذاشت.

قاسمی با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون نظارت بر برجام و تصمیمات متخذه در مقابله با قانون اخیر آمریکا هم گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل نقض برجام توسط آمریکا سکوت اختیار  نخواهد کرد و به‌زودی سلسله اقدامات مقابله‌ای کشور توسط مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد شد. ایران در برابر اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا ایستادگی کرده و چون همیشه و با جدیتی تمام در جهت ایجاد ثبات و امنیت و مبارزه بی‌امان با تروریسم در مسیر صلح و ثبات هرچه بیشتر در منطقه تلاش می‌کند و به هیچ وجه اجازه موفقیت به سیاست‌های توسعه‌طلبانه و ثبات‌زدا را به دیگران نخواهد داد.

بهرام قاسمی همچنین تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد و با صبر، طمأنینه و تدبیر لازم و با خردورزی تمام و در راستای منافع مردم و امنیت ملی ایران در زمان مقتضی اقدام خواهد نمود. وی گفت: بی‌شک جمهوری اسلامی ایران در دام توطئه‌های مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و تروریسم وهابی نخواهد افتاد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پایان به دولتمردان آمریکا توصیه کرد به‌جای فرافکنی و ایران‌ستیزی، به‌فکر حل‌وفصل بحران‌های عدیده داخلی این کشور باشند و از جنجال‌آفرینی و غوغاسالاری‌های تجربه‌شده و بی‌حاصل بپرهیزند و صلح و امنیت جهانی را بیش از این به مخاطره نیندازند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قاسمی: ایران حق پاسخ به اقدامات ضدایرانی آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات