پیگیری طرح « عقیم سازی مگس مدیترانه ای» در استان یزد

پیگیری طرح « عقیم سازی مگس مدیترانه ای» در استان یزد
بازدید 119 زمان 2017/08/04 کد خبر 9371

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش خبرنگار پایداری ملی، محمد صادق طهماسبی، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری یزد روز گذشته …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش خبرنگار پایداری ملی، محمد صادق طهماسبی، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری یزد روز گذشته ( ۱۱مرداد) در بازدید از مرکز آموزش ملی کشاورزی و منابع طبیعی یزد گفت: امروز کارهای تحقیقاتی بایستی در بخش های مختلف انجام شود تا به بهترین نحو از آزمایش ها پاسخ دریافت کنیم و مشکلات را حل کنیم.

 وی افزود: در زمینه آفات نیز همکاری بخش های مختلف تحقیقاتی لازم است تا از این طریق آمزش و اطلاع رسانی صحیح انجام شود.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری یزد تصریح کرد: آفت مگس مدیترانه ای و آفت آن به گونه های گیاهی نیازمند آموزش لازم و اطلاعات صحیح است تا بتوان با آن مقابله کرد و تهدید زیستی را از بین برد.

طهماسبی ادامه داد: مگس مدیترانه ای به نحوی عمل می کند که تاکنون بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی میزبان آن بوده است و اگر پیشگیری و آموزش لازم انجام نشود با مشکلات متعددی همراه خواهد شد.

وی گفت: در بخش پدافند غیر عامل نیز در جهت آموزش ها و اقدامات لازم همکاری های متعددی انجام شده است که بایستی از ظرفیت های دیگر نیز استفاده شود.

لازم به ذکر است در پایان این بازدید نیز طرح پژوهشی « عقیم سازی آفت مگس مدیترانه ای» با توجه به ظرفیت های استان پیگیری شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه پیگیری طرح « عقیم سازی مگس مدیترانه ای» در استان یزد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات