یک‌درصد اعتبارات دستگاه‌های دولتی استان سمنان به پدافند غیرعامل اختصاص یافت

یک‌درصد اعتبارات دستگاه‌های دولتی استان سمنان به پدافند غیرعامل اختصاص یافت
بازدید 133 زمان 2017/08/04 کد خبر 9377

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد همتیان در دومین جلسه کمیته پدافند غیرعامل استان سمنان اظهار داشت: پدافند …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد همتیان در دومین جلسه کمیته پدافند غیرعامل استان سمنان اظهار داشت: پدافند غیرعامل یکی از مهم‌ترین ابزارهای دفاعی کشور است که باید برای مقابله با انواع هجمه‌های دشمن آن را حفظ کنیم.

وی با اشاره به تخصیص یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های دولتی استان سمنان به پدافند غیرعامل افزود: دوره‌های آموزشی ویژه پیشگیری از حملات سایبری یکی از مهم‌ترین اقدامات اولویت‌دار کمیته پدافند غیرعامل استان سمنان به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطرنشان کرد: تأمین مولدهای برق اضطراری یکی دیگر از اقدامات مهم کمیته پدافند غیرعامل این استان است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۹ مولد برق برای فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان سمنان پیش‌بینی‌شده که با مدیریت جهادی تا پایان سال ۹۶ تکمیل این طرح در دستور کار دولت قرار دارد.

همتیان با تأکید بر لزوم ارتقا سطح اطلاعات سایبری اذعان کرد: در دو ماه اخیر بزرگ‌ترین حملات سایبری باج افزار «واناکرای» و اخیراً باج افزار «پتیا» در جهان به وقوع پیوسته که کشورهای مختلف را درگیر این حملات کرده است.

وی با بیان اینکه فراگیری اطلاعات لازم دراین‌باره و انتقال و آموزش آن در بین تمام کارمندان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در دستور کار قرار گیرد، افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با این کمیته هستند و باید برای ارتقا سطح پدافند غیرعامل استان تلاش کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه یک‌درصد اعتبارات دستگاه‌های دولتی استان سمنان به پدافند غیرعامل اختصاص یافت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات